• Zespół Badawczy Cywilnoprawnych Problemów Obrotu Gospodarczego

Celem Zespołu jest prowadzenie badań nad cywilnoprawnymi regulacjami dotyczącymi obrotu gospodarczego, w tym obrotu z udziałem konsumentów, ze szczególnym zwróceniem uwagi na problematykę prawa przewozowego, turystycznego i ubezpieczeniowego oraz własności intelektualnej.

W ramach tak zakreślonego celu ogólnego mieszczą się cele szczegółowe, w tym m. in. :
    – analiza regulacji prawa krajowego i międzynarodowego w dziedzinach będących przedmiotem badań członków zespołu oraz identyfikowanie tendencji prawodawczych i orzeczniczych,
    – formułowanie wniosków de lege lata i de lege ferenda, wypracowanie optymalnych rozwiązań w zakresie regulacji krajowych dotyczących obrotu gospodarczego, w tym w odniesieniu do umowy przewozu, umowy spedycji oraz umowy o udział w imprezie turystycznej,
    – wypracowanie w prawie materialnym rozwiązań pozwalających na uproszczenie i przyspieszenie rozliczeń pomiędzy uczestnikami obrotu gospodarczego.

Dyscyplina: nauki prawne

Skład Zespołu: