Od kandydata na kierunku prawo oczekuje się podstawowych kompetencji cyfrowych obejmujących krytyczne i odpowiedzialne
korzystanie z technologii cyfrowych i wykorzystywanie ich do uczenia się, pracy i udziału w życiu społecznym.

Za podstawowe kompetencje cyfrowe uznać należy: obsługę komputera w podstawowym zakresie i programów oraz aplikacji umożliwiających kształcenie; umiejętność korzystania z danych i informacji; umiejętność porozumiewania się i współpracy przy pomocy technologii cyfrowej oraz podstawowe kompetencje związane z cyberbezpieczeństwem.

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w procesie kształcenia wykorzystuje zasoby informatyczne: E-proDziekan, Office 365, Moodle.


O kierunku


Prawo Służb Mundurowych

Jesteś fanem Jamesa Bonda? Chciałbyś spróbować swoich sił w Służbie Jego Królewskiej Mości? A może chcesz zostać detektywem na miarę Sherlocka Holmesa? Ten innowacyjny kierunek da Ci odpowiednie przygotowanie, aby spełnić te marzenia.

Podczas studiów licencjackich dowiesz się o tym, jakie są typy sprawców sytuacji kryzysowych i jak prowadzić negocjacje, jakie są metody badań kryminologicznych, czym jest karuzela vatowska i na czym polega terroryzm samobójczy.

Rzecz jasna to nie wszystko – w zależności od tego jaką wybierzesz specjalność, uszczegółowimy Twoją wiedzę w interesujących Cię aspektach. Możesz wybrać specjalność spośród dwóch propozycji: wojskową albo specjalność kryminalno-penitencjarną – wybór należy do Ciebie!

 

Nasz kierunek powstał w odpowiedzi na aktualne zapotrzebowanie rynku pracy! Dołącz do nas, by stać się sprawnym organizatorem formacji mundurowych. Wolisz wybrać karierę funkcjonariusza? Świetnie! Będziesz umiał bezbłędnie poprowadzić postępowanie przygotowawcze, operacyjne i rozpoznawcze.

Dzięki znajomości najistotniejszych regulacji prawnych i specjalistycznego języka, będziesz potrafił dobrać odpowiednie narzędzia i metody, aby przeciwdziałać zjawiskom kryminalnym.
Mając takich funkcjonariuszy jak Ty – każda służba będzie w stanie zapewnić nam spokój i bezpieczeństwo.

 

Liczba dziedzin, w których znajdziesz zatrudnienie może przysporzyć zawrotu głowy. CBA? ABW? KAS? ŻW? Wszystkie służby mundurowe z chęcią przyjmą osobę o takich kwalifikacjach.
Bez obaw możesz aplikować do Policji, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, służby więziennej, celno-skarbowej, wojskowej i wielu innych. Będziesz także doskonale przygotowany do podjęcia zawodu detektywa i świadczyć usługi ochroniarskie.

 

Zadbaj o nią już dziś! Jeśli dołączysz do nas, Twoja oferta pracy stanie się niezwykle atrakcyjna. Pamiętaj, że nasze województwo od lądu graniczy z Niemcami, a od morza – z krajami skandynawskimi. Bez problemu znajdziesz oferty pracy w Straży Granicznej. Oprócz tego w Szczecinie funkcjonuje jeden z największych garnizonów wojskowych w Polsce.

Masz szersze perspektywy? Po naszych studiach możesz aplikować również o pracę w strukturach NATO czy Interpolu. Ty decydujesz!

Zdecydowałeś? No to teraz, STER NA WPiA!


 STUDIUJ W POBLIŻU RYNKU NIEMIECKIEGO I SKANDYNAWSKIEGO

Dwanaście. Jedynie tyle kilometrów dzieli Szczecin od granicy z Niemcami, a niespełna 100 kilometrów stąd położony jest port morski Świnoujście, skąd codziennie dopłyniesz do Trelleborga, Ystad i innych skandynawskich miast.

Gdzie, jeśli nie tutaj najlepiej jest współpracować z zagranicznymi kontrahentami? Kierując Cię na odpowiednie praktyki, pomożemy Ci poznać lokalny rynek prawniczy, dzięki temu już po studiach możesz nawiązać współpracę z międzynarodowymi podmiotami.


 UCZ SIĘ OD NAJLEPSZYCH!

Wybitni naukowcy i praktycy przekażą Ci swoją wiedzę i umiejętności. Do naszej kadry należy liczne grono profesorów i profesorów uczelni, a także sędziowie, adwokaci i radcowie prawni. Oni przeprowadzą Cię po meandrach prawa i poprowadzą do sukcesu.


 PRAKTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI ZDOBĄDŹ JUŻ NA STUDIACH

Nie daj się wyprzedzić innym. Już na studiach nabywaj umiejętności praktyczne. Nasi studenci mogą dołączyć do Kliniki Prawa, gdzie pod okiem opiekunów, zajmują się sprawami realnych osób, pomagając im rozwiązać ich problemy prawne.


 KORZYSTAJ Z NOWYCH MOŻLIWOŚCI BAZY DYDAKTYCZNEJ

Ucz się w Sali Sądowej. Tak, znajdziesz tu prawdziwą salę rozpraw, gdzie weźmiesz udział w symulacjach rozpraw sądowych. Od Ciebie zależy, czy wcielisz się w rolę sędziego, prokuratora czy obrońcy, by wszystkich przekonać swoimi umiejętnościami retorycznymi. Już niedługo pojawi się u nas także symulator wirtualnej rzeczywistości w technologii VR – już mamy kilka pomysłów na jego ciekawe wykorzystanie..


 ZDOBYWAJ WIEDZĘ NAJLEPSZYMI METODAMI

Nie musisz kupować obszernych zbiorów aktów prawnych, bo wszystko masz pod ręką. Nasi studenci mają dostęp do systemów LEX i Legalis, największych w Polsce systemów informacji prawnej, gdzie można znaleźć niezbędne przepisy, komentarze czy orzeczenia sądowe. Od początku swojej drogi na studiach zapewnimy Ci bezpłatny pakiet najnowszego oprogramowania Microsoft Windows i Office 365 z wirtualnym dyskiem o pojemności 1 TB.

Rozwijaj swoją wiedzę również dzięki naszej platformie e-learningowej. Znajdziesz tam zadania, kazusy i prezentacje z zajęć – nauka nigdy nie była tak prosta!

Sam wybierz ścieżkę kształcenia.


 ROZWIJAJ SIĘ PODCZAS STUDIÓW

Mamy tu wiele kół naukowych i innych organizacji studenckich. Możesz dołączyć do koła naukowego prawa karnego, cywilnego, administracyjnego lub do innych kół.

Możesz też zostać członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Szczecin, największej w Europie organizacji zrzeszaj studentów prawa i młodych prawników – decyzja należy do Ciebie!


BĄDŹ MOBILNY!

Podróże kształcą? Sprawdź to. Nasi studenci mogą brać udział m.in. w programach ERASMUS + i MOST, które pozwalają spędzić semestr lub cały rok akademicki na innej uczelni w Polsce lub za granicą.


 BEZ TRUDU WEJDŹ W DOROSŁOŚĆ

Nie jesteś ze Szczecina? Żaden problem. Skorzystaj z oferty osiedla studenckiego US. Nie zostawimy Cię również bez pomocy finansowej. Już od I roku studiów możesz korzystać ze stypendium socjalnego i innej pomocy materialnej, a gdy osiągniesz dobre wyniki w nauce – możesz otrzymasz również stypendium naukowe.

W razie potrzeby zapewnimy Ci także dostęp do usług medycznych i opieki psychologicznej, a w indywidualnych sprawach zawsze możesz zwrócić się o pomoc do opiekuna roku.


  MIEJSCE PRZYJAZNE DLA WSZYSTKICH

Uniwersytet Szczeciński to miejsce dla każdego. Wśród nas jest wiele osób z niepełnosprawnościami. Dostrzegamy Was. Funkcjonuje u nas specjalna komórka, która zapewni Wam pełen udział w procesie kształcenia. Realizujemy również program, w ramach którego powstało Uniwersyteckie Centrum Wiedzy o Dostępności. Każdy znajdzie tu poczucie bezpieczeństwa.

Accessibility Toolbar