• 15 KW. 21
    Drugie miejsce Studentów WPiA US w rozgrywkach Brown Mosten International Client Consultation Competition 2021!

Z dumą i satysfakcją informujemy o sukcesie studentów IV roku kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego – Dariusza Zagrodzkiego i Michała Rudzkiego, którzy w międzynarodowych rozgrywkach Brown Mosten International Client Consultation Competition 2021 zajęli drugie miejsce!

Nasi studenci w lutym br., reprezentując Uniwersytet Szczeciński, zostali mistrzami Polski w The 3rd National Client Consultation Competition 2021. W finale konkursu, rozegranym w dniach 6-11 kwietnia br. pod patronatem International Bar Association, którego gospodarzem był walijski Swansea University studenci WPiA US, już jako reprezentanci Polski rywalizowali z siedemnastoma reprezentacjami najlepszych krajów na świecie.

W rozgrywkach grupowych zmierzyli się z drużynami z USA, Kanady, Szkocji, Irlandii, Holandii, Irlandii Północnej, Niemiec, Anglii i Walii. Po trzech dniach zaciętej rywalizacji zajęli drugie miejsce, tuż za drużyną z USA i piąte miejsce w ogólnej klasyfikacji konkursu, uzyskując awans do półfinałów.

W półfinale, który miał miejsce 10 kwietnia br. Dariusz Zagrodzki i Michał Rudzki konkurowali z liderami po serii eliminacyjnej – drużyną z USA oraz gospodarzami – drużyną z Anglii i Walii. Zaskakując faworytów konkursu, awansowali do wielkiego finału jako pierwsza polska drużyna w historii tego konkursu. Dzień później, mierząc się z drużynami z Irlandii i Irlandii Północnej zajęli drugie miejsce na świecie!

Gratulujemy naszym studentom – Panu Dariuszowi Zagrodzkiemu i Panu Michałowi Rudzkiemu wspaniałego osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów!!! Gratulujemy wyniku również opiekunowi naszych studentów – Pani Doktor Aleksandrze Klich.

To wielki sukces!!!

„Zostali wicemistrzami świata. Sukces szczecińskich studentów” –  „24kurier.pl” – publikacja  17 kwietnia br.

Artykuł prasowy „Sukces szczecińskich studentów” – „Kurier Szczeciński” zdjęcie – wydanie papierowe z dnia 16 kwietnia br.