W dniach 12-15 kwietnia 2023 r. drużyna naszego Wydziału składająca się ze studentów Katarzyny Rytwińskiej i Wiktora Gnycha-Pietrzaka oraz opiekuna mgr. Dariusza Zagrodzkiego miała zaszczyt wziąć udział w międzynarodowych rozgrywkach konkursu Brown Mosten International Consultation Competition.

Nasi studenci w marcu br., reprezentując Uniwersytet Szczeciński, zostali mistrzami Polski w The 5th National Client Consultation Competition 2023. W międzynarodowych rozgrywkach konkursu, pod patronatem International Bar Association, którego gospodarzem był niderlandzki University of Maastricht studenci WPiA US, już jako reprezentanci Polski rywalizowali z 21 reprezentacjami najlepszych krajów na świecie.

Choć polskiej drużynie nie udało się dotrzeć do finałów, to sam udział w takim konkursie stanowi duże wyróżnienie i niezapomniane doświadczenie. Z tego miejsca należą się ogromne podziękowania dla władz rektorskich, które umożliwiły naszej delegacji wyjazd do Maastricht.

Mamy nadzieję, że udział Uniwersytetu Szczecińskiego w tym konkursie na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń naszego Wydziału.