Celem działania Pracowni ds. wydawnictw zagranicznych jest nawiązywanie kontaktu i współpracy z wydawnictwami oraz czasopismami zagranicznymi. Podejmowane w pracowni działania zmierzają ku umiędzynaradawianiu efektów badań naukowych pracowników WPiA US w czasopismach naukowych o skali odziaływania europejskiego i ogólnoświatowego. Pośrednictwo między pracownikami WPiA US i redakcjami zagranicznych czasopism zaowocuje otwarciem Wydziału na zagraniczne publikacje, co w efekcie wzmocni wizerunek WPiA US na arenie międzynarodowej.
Do zadań pracowni należy:
Pracownia ds. wydawnictw zagranicznych jest jednostką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, powołaną mocą Zarządzenia nr 20/2019/2020 Dyrektora Instytutu Nauk Prawnych Uniwersytetu Szczecińskiego z dnia 19 grudnia 2019 r. w sprawie powołania Pracowni ds. wydawnictw zagranicznych.
mgr Agata Szwed – Kierownik Pracowni ds. wydawnictw zagranicznych
mgr Dariusz Zagrodzki – członek Pracowni ds. wydawnictw zagranicznych
mgr Bartosz Namieciński – członek Pracowni ds. wydawnictw zagranicznych
Wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych
Minister Edukacji i Nauki, na podstawie art. 267 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. — Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2020 r. poz. 85, z późn. zm.), sporządza wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, uwzględniając projekt wykazu opracowany przez Komisję Ewaluacji Nauki. W wykazie znajdują się czasopisma zarówno polskie, jak i zagraniczne, wraz z przypisaną im punktacją.
Scopus
Baza danych prowadzona przez wydawnictwo Elsevier. Indeksuje ponad 24 600 aktywnych tytułów (w tym czasopism naukowych, monografii, materiałów konferencyjnych) rygorystycznie sprawdzanych i wybieranych przez niezależnych ekspertów. Baza Scopus zawiera także cytowania oraz abstarkty recenzowanych publikacji. Jest to najbardziej wszechstronna baza zapewniajaca przegląd światowych wyników badań.
Web of Science
Web of Science jest to pakiet zapewniający kompleksowy dostęp do baz danych zawierający bibliomeryczną ocenę cytowań czasopism naukowych, oparta na takich indeksach jak:
Baza pozwala śledzić ponad 12 000 czasopism i blisko 150 000 sprawozdań z konferencji naukowych.