Od kandydata na kierunku prawo oczekuje się podstawowych kompetencji cyfrowych obejmujących krytyczne i odpowiedzialne
korzystanie z technologii cyfrowych i wykorzystywanie ich do uczenia się, pracy i udziału w życiu społecznym.

Za podstawowe kompetencje cyfrowe uznać należy: obsługę komputera w podstawowym zakresie i programów oraz aplikacji umożliwiających kształcenie; umiejętność korzystania z danych i informacji; umiejętność porozumiewania się i współpracy przy pomocy technologii cyfrowej oraz podstawowe kompetencje związane z cyberbezpieczeństwem.

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w procesie kształcenia wykorzystuje zasoby informatyczne: E-proDziekan, Office 365, Moodle.

Prawo służb mundurowych

Zainteresowany zagadnieniami z zakresu prawa karnego, postępowania karnego czy prawa nowych technologii? Chcesz dowiedzieć się na czym polegają m.in. metodyki pracy z ofiarami i świadkami przestępstw oraz w jaki sposób zabezpieczać ślady i dowody na miejscu zdarzenia? Wiążesz swoją przyszłość z pracą w szeroko rozumianych służbach mundurowych? Jeżeli na wszystkie z powyżej zadanych pytań odpowiedziałeś „TAK” i istotne jest dla Ciebie zarówno kształcenie praktyczne, jak i należyte przygotowanie merytoryczne, które wykorzystasz w pracy zawodowej – nie mogłeś trafić lepiej niż na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego! Na innowacyjnym kierunku prawo służb mundurowych II stopnia, znajdziesz wszystko to czego szukasz. 

 

Podczas studiów II stopnia rozszerzysz już nabytą wiedzę i uporządkujesz ją. Chcemy, abyś stał się specjalistą w wybranym przez siebie obszarze prawa służb mundurowych. Nasza oferta jest naprawdę różnorodna. Poznasz m.in. zagadnienia dotyczące cyberprzestępczości, profilowania, ujawniania i zwalczania przestępczości ekonomicznej, prawa dowodowego, cyberbezpieczeństwa w sektorze ochrony i bezpieczeństwa państwa, zasady informatyki śledczej, wiktymologii, przestępstw narkotykowych, prawa karnego skarbowego, resocjalizacji, czy aspekty funkcjonowania służb mundurowych.

Na kierunku prawo służb mundurowych realizujesz swoje pasje!!! Dodatkowo rozwijasz swoje zainteresowania, działasz w kołach naukowych i organizacjach studenckich, uczestniczysz w konferencjach, seminariach naukowych, masz możliwość  studiowania na innych uczelniach w kraju (MOST) i za granicą (ERASMUS+). Wysoka jakość kształcenia to nasze drugie imię!

Zajęcia prowadzą doświadczeni nauczyciele akademiccy, prawnicy i praktycy! Każde z nich są niepowtarzalne i na pewno zostaną w Twojej pamięci! Ważny jest dla nas również komfort i atmosfera nauczania. Możesz liczyć na nasze wsparcie w każdej sprawie!

Studia na kierunku prawo służb mundurowych II stopnia stanowią unikatową szansę na nabycie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji społecznych. Co ważne, przygotują Cię do  pracy w formacji mundurowej Policji, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Służbie Więziennej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz w służbach specjalnych. Szukasz pracy w Służbie Celno-Skarbowej, Krajowej Administracji Skarbowej, jako: inspektor transportu drogowego, strażnik w Straży Ochrony Kolei, Straży Marszałkowskiej, pracownik Centralnego Biura Antykorupcyjnego czy specjalista w służbach wywiadu? – nasze studia ułatwią przyszłe poszukiwanie zatrudnienia i wskażą zapotrzebowanie na rynku pracy.

Jesteś kreatywny, spostrzegawczy i lubisz zagadki, ale jednocześnie nie interesuje Cię praca w sektorze publicznym? Wybierz nasz kierunek i załóż działalność gospodarczą w obszarze usług detektywistycznych czy ochroniarskich. Będziesz przygotowany do zawodu – obiecujemy! Wybór naszych studiów to szansa na znalezienie dobrze płatnej pracy i zapewnienie bezpieczeństwa.

.

Studiowanie na kierunku prawo służb mundurowych = sukces zawodowy.

Studiuj z przyszłością na uczelni z przyszłością!!!

.Zdecydowałeś? No to teraz, STER NA WPiA!


 STUDIUJ W POBLIŻU RYNKU NIEMIECKIEGO I SKANDYNAWSKIEGO

Dwanaście. Jedynie tyle kilometrów dzieli Szczecin od granicy z Niemcami, a niespełna 100 kilometrów stąd położony jest port morski Świnoujście, skąd codziennie dopłyniesz do Trelleborga, Ystad i innych skandynawskich miast.

Gdzie, jeśli nie tutaj najlepiej jest współpracować z zagranicznymi kontrahentami? Kierując Cię na odpowiednie praktyki, pomożemy Ci poznać lokalny rynek prawniczy, dzięki temu już po studiach możesz nawiązać współpracę z międzynarodowymi podmiotami.


 UCZ SIĘ OD NAJLEPSZYCH!

Wybitni naukowcy i praktycy przekażą Ci swoją wiedzę i umiejętności. Do naszej kadry należy liczne grono profesorów i profesorów uczelni, a także sędziowie, adwokaci i radcowie prawni. Oni przeprowadzą Cię po meandrach prawa i poprowadzą do sukcesu.


 PRAKTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI ZDOBĄDŹ JUŻ NA STUDIACH

Nie daj się wyprzedzić innym. Już na studiach nabywaj umiejętności praktyczne. Nasi studenci mogą dołączyć do Kliniki Prawa, gdzie pod okiem opiekunów, zajmują się sprawami realnych osób, pomagając im rozwiązać ich problemy prawne.


 KORZYSTAJ Z NOWYCH MOŻLIWOŚCI BAZY DYDAKTYCZNEJ

Ucz się w Sali Sądowej. Tak, znajdziesz tu prawdziwą salę rozpraw, gdzie weźmiesz udział w symulacjach rozpraw sądowych. Od Ciebie zależy, czy wcielisz się w rolę sędziego, prokuratora czy obrońcy, by wszystkich przekonać swoimi umiejętnościami retorycznymi. Już niedługo pojawi się u nas także symulator wirtualnej rzeczywistości w technologii VR – już mamy kilka pomysłów na jego ciekawe wykorzystanie..


ZDOBYWAJ WIEDZĘ NAJLEPSZYMI METODAMI

Nie musisz kupować obszernych zbiorów aktów prawnych, bo wszystko masz pod ręką. Nasi studenci mają dostęp do systemów LEX i Legalis, największych w Polsce systemów informacji prawnej, gdzie można znaleźć niezbędne przepisy, komentarze czy orzeczenia sądowe. Od początku swojej drogi na studiach zapewnimy Ci bezpłatny pakiet najnowszego oprogramowania Microsoft Windows i Office 365 z wirtualnym dyskiem o pojemności 1 TB.

Rozwijaj swoją wiedzę również dzięki naszej platformie e-learningowej. Znajdziesz tam zadania, kazusy i prezentacje z zajęć – nauka nigdy nie była tak prosta!


 ROZWIJAJ SIĘ PODCZAS STUDIÓW

Mamy tu wiele kół naukowych i innych organizacji studenckich. Możesz dołączyć do koła naukowego prawa karnego, cywilnego, administracyjnego lub do innych kół.

Możesz też zostać członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Szczecin, największej w Europie organizacji zrzeszaj studentów prawa i młodych prawników – decyzja należy do Ciebie!


BĄDŹ MOBILNY!

Podróże kształcą? Sprawdź to. Nasi studenci mogą brać udział m.in. w programach ERASMUS + i MOST, które pozwalają spędzić semestr lub cały rok akademicki na innej uczelni w Polsce lub za granicą.


 BEZ TRUDU WEJDŹ W DOROSŁOŚĆ

Nie jesteś ze Szczecina? Żaden problem. Skorzystaj z oferty osiedla studenckiego US. Nie zostawimy Cię również bez pomocy finansowej. Już od I roku studiów możesz korzystać ze stypendium socjalnego i innej pomocy materialnej, a gdy osiągniesz dobre wyniki w nauce – możesz otrzymasz również stypendium naukowe.

W razie potrzeby zapewnimy Ci także dostęp do usług medycznych i opieki psychologicznej, a w indywidualnych sprawach zawsze możesz zwrócić się o pomoc do opiekuna roku.


 MIEJSCE PRZYJAZNE DLA WSZYSTKICH

Uniwersytet Szczeciński to miejsce dla każdego. Wśród nas jest wiele osób z niepełnosprawnościami. Dostrzegamy Was. Funkcjonuje u nas specjalna komórka, która zapewni Wam pełen udział w procesie kształcenia. Realizujemy również program, w ramach którego powstało Uniwersyteckie Centrum Wiedzy o Dostępności. Każdy znajdzie tu poczucie bezpieczeństwa.

Accessibility Toolbar