Prof. Tomasso Beggio – Wydział Prawa Università di Trento we Włoszech

W grudniu 2023 r. mieliśmy zaszczyt gościć na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w charakterze Profesora Wizytującego – prof. Tomasso Beggio z Wydziału Prawa Università di Trento we Włoszech.  Prof. Beggio to uczony młody, ale już bardzo dobrze rozpoznawalny w międzynarodowym środowisku romanistów oraz historyków prawa. Poza Włochami odbywał staże oraz pracował w Niemczech (Hamburg) i Finlandii (Helsinki). Prof. Beggio to uczony młody, ale już bardzo dobrze rozpoznawalny w międzynarodowym środowisku romanistów oraz historyków prawa. Poza Włochami odbywał staże oraz pracował w Niemczech (Hamburg) i Finlandii (Helsinki).  W ramach swojego pobytu prof. Beggio wygłosił wykład pt. „The capital punishments in ancient Rome” oraz warsztaty pt. „Some Remarks on Dogmatics and Historisierung in the works of Ludwig Mitteis”. Ponadto, odbył seminarium ze studentami naszego wydziału oraz uczestniczył w seminarium „Hybryda”, którego gościem był prof. Pasquale Policastro. Wziął również udział w spotkaniu opłatkowym Koła Naukowego „Romanesimo”.