Od kandydata na kierunku administracja oczekuje się podstawowych kompetencji cyfrowych obejmujących krytyczne i odpowiedzialne
korzystanie z technologii cyfrowych i wykorzystywanie ich do uczenia się, pracy i udziału w życiu społecznym.

Za podstawowe kompetencje cyfrowe uznać należy: obsługę komputera w podstawowym zakresie i programów oraz aplikacji umożliwiających kształcenie; umiejętność korzystania z danych i informacji; umiejętność porozumiewania się i współpracy przy pomocy technologii cyfrowej oraz podstawowe kompetencje związane z cyberbezpieczeństwem.

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w procesie kształcenia wykorzystuje zasoby informatyczne: E-proDziekan, Office 365, Moodle.


O kierunku


Administracja

Chcesz zadbać o swoją przyszłość? Wybierz studia na kierunku administracja.

Podczas studiów licencjackich dowiesz się, w jaki sposób funkcjonują urzędy publiczne, czym zajmuje się burmistrz i wojewoda, jakie są najefektywniejsze techniki negocjacji, jak założyć firmę i jak nie pogubić się w gąszczu regulacji podatkowych.

 

Przede wszystkim nauczysz się radzenia sobie z formalnościami i rozwiniesz umiejętności komunikacyjne. Sztuka argumentacji nie będzie miała przed Tobą tajemnic. Nauczysz się również m.in., jak rozpocząć własną działalność gospodarczą czy jak pozyskać fundusze unijne. Po studiach będziesz mieć swobodny start w niemal każdej dziedzinie życia publicznego.

 

Zanim nastąpi przyszłość, nie zapomnij o życiu studenckim. Jeśli tylko zechcesz, masz możliwość dołączyć do kół naukowych i organizacji studenckich. Rozwiniesz swoje zainteresowania i nawiążesz kontakty z innymi ambitnymi osobami. To będzie Twój czas, nie przegap szansy na przeżycie niezapomnianych chwil, które będziesz długo wspominać!

 

Skoro pytasz o zawód, to…. Musimy przyznać, że nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich miejsc, w których znajdziesz pracę. Jest ich po prostu bardzo wiele. Są to przede wszystkim urzędy publiczne na każdym szczeblu – gminnym, powiatowym i wojewódzkim, a nawet rządowym i międzynarodowym. Sprawdzisz się również w sądach i prokuraturach, a także w zarządzaniu podmiotami prywatnymi. Możesz również postawić na niezależność – załóż firmę i sam stań się pracodawcą.

 

Ona zależy od Twojej decyzji. Jeśli dołączysz do nas, skierujemy Cię na odpowiednią praktykę – dzięki temu podejmiesz świadomą decyzję o swoim przyszłym zawodzie.
A jak już pisaliśmy wyżej – wybór jest niemały.

Zdecydowałeś? No to teraz, STER NA WPiA!


 STUDIUJ W POBLIŻU RYNKU NIEMIECKIEGO I SKANDYNAWSKIEGO

Dwanaście. Jedynie tyle kilometrów dzieli Szczecin od granicy z Niemcami, a niespełna 100 kilometrów stąd położony jest port morski Świnoujście, skąd codziennie dopłyniesz do Trelleborga, Ystad i innych skandynawskich miast.

Gdzie, jeśli nie tutaj najlepiej jest współpracować z zagranicznymi kontrahentami? Kierując Cię na odpowiednie praktyki, pomożemy Ci nawiązać współpracę z międzynarodowymi podmiotami.


 UCZ SIĘ OD NAJLEPSZYCH!

Wybitni naukowcy i praktycy przekażą Ci swoją wiedzę i umiejętności. Do naszej kadry należy liczne grono profesorów i profesorów uczelni, a także sędziowie, adwokaci i radcowie prawni. Oni przeprowadzą Cię po meandrach prawa i poprowadzą do sukcesu.


 PRAKTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI ZDOBĄDŹ JUŻ NA STUDIACH

Nie daj się wyprzedzić innym. Już na studiach nabywaj umiejętności praktyczne. Nasi studenci mogą dołączyć do Kliniki Prawa, gdzie pod okiem opiekunów, zajmują się sprawami realnych osób, pomagając im rozwiązać ich problemy prawne.


 KORZYSTAJ Z NOWYCH MOŻLIWOŚCI BAZY DYDAKTYCZNEJ

Ucz się w Sali Sądowej. Tak, znajdziesz tu prawdziwą salę rozpraw, gdzie weźmiesz udział w symulacjach rozpraw sądowych. Dysponujemy również symulatorami wirtualnej rzeczywistości w technologii VR. Posiadamy Salę Symulacji i w niej interesujące urządzenia.


ZDOBYWAJ WIEDZĘ NAJLEPSZYMI METODAMI

Nie musisz kupować obszernych zbiorów aktów prawnych, bo wszystko masz pod ręką. Nasi studenci mają dostęp do systemów LEX i Legalis, największych w Polsce systemów informacji prawnej, gdzie można znaleźć niezbędne przepisy, komentarze czy orzeczenia sądowe. Od początku swojej drogi na studiach zapewnimy Ci bezpłatny pakiet najnowszego oprogramowania Microsoft Windows i Office 365 z wirtualnym dyskiem o pojemności 1 TB.

Rozwijaj swoją wiedzę również dzięki naszej platformie e-learningowej. Znajdziesz tam zadania, kazusy i prezentacje z zajęć – nauka nigdy nie była tak prosta!


 ROZWIJAJ SIĘ PODCZAS STUDIÓW

Mamy tu wiele kół naukowych i innych organizacji studenckich. Do których z nich dołączysz – decyzja należy do Ciebie!


BĄDŹ MOBILNY!

Podróże kształcą? Sprawdź to. Nasi studenci mogą brać udział m.in. w programach ERASMUS + i MOST, które pozwalają spędzić semestr lub cały rok akademicki na innej uczelni w Polsce lub za granicą.


 BEZ TRUDU WEJDŹ W DOROSŁOŚĆ

Nie jesteś ze Szczecina? Żaden problem. Skorzystaj z oferty osiedla studenckiego US. Nie zostawimy Cię również bez pomocy finansowej. Już od I roku studiów możesz korzystać ze stypendium socjalnego i innej pomocy materialnej, a gdy osiągniesz dobre wyniki w nauce – możesz otrzymasz również stypendium naukowe.

W razie potrzeby zapewnimy Ci także dostęp do usług medycznych i opieki psychologicznej, a w indywidualnych sprawach zawsze możesz zwrócić się o pomoc do opiekuna roku.


 MIEJSCE PRZYJAZNE DLA WSZYSTKICH

Uniwersytet Szczeciński to miejsce dla każdego. Wśród nas jest wiele osób z niepełnosprawnościami. Dostrzegamy Was. Funkcjonuje u nas specjalna komórka, która zapewni Wam pełen udział w procesie kształcenia. Realizujemy również program, w ramach którego powstało Uniwersyteckie Centrum Wiedzy o Dostępności. Każdy znajdzie tu poczucie bezpieczeństwa.

Accessibility Toolbar