Od kandydata na kierunku administracja oczekuje się podstawowych kompetencji cyfrowych obejmujących krytyczne i odpowiedzialne
korzystanie z technologii cyfrowych i wykorzystywanie ich do uczenia się, pracy i udziału w życiu społecznym.
Za podstawowe kompetencje cyfrowe uznać należy: obsługę komputera w podstawowym zakresie i programów oraz aplikacji umożliwiających kształcenie; umiejętność korzystania z danych i informacji; umiejętność porozumiewania się i współpracy przy pomocy technologii cyfrowej oraz podstawowe kompetencje związane z cyberbezpieczeństwem.
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w procesie kształcenia wykorzystuje zasoby informatyczne: E-proDziekan, Office 365, Moodle.
O kierunku
Administracja
Chcesz zadbać o swoją przyszłość? Wybierz studia na kierunku administracja.
Podczas studiów licencjackich dowiesz się, w jaki sposób funkcjonują urzędy publiczne, czym zajmuje się burmistrz i wojewoda, jakie są najefektywniejsze techniki negocjacji, jak założyć firmę i jak nie pogubić się w gąszczu regulacji podatkowych.

Przede wszystkim nauczysz się radzenia sobie z formalnościami i rozwiniesz umiejętności komunikacyjne. Sztuka argumentacji nie będzie miała przed Tobą tajemnic. Nauczysz się również m.in., jak rozpocząć własną działalność gospodarczą czy jak pozyskać fundusze unijne. Po studiach będziesz mieć swobodny start w niemal każdej dziedzinie życia publicznego.

Zanim nastąpi przyszłość, nie zapomnij o życiu studenckim. Jeśli tylko zechcesz, masz możliwość dołączyć do kół naukowych i organizacji studenckich. Rozwiniesz swoje zainteresowania i nawiążesz kontakty z innymi ambitnymi osobami. To będzie Twój czas, nie przegap szansy na przeżycie niezapomnianych chwil, które będziesz długo wspominać!

Skoro pytasz o zawód, to…. Musimy przyznać, że nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich miejsc, w których znajdziesz pracę. Jest ich po prostu bardzo wiele. Są to przede wszystkim urzędy publiczne na każdym szczeblu – gminnym, powiatowym i wojewódzkim, a nawet rządowym i międzynarodowym. Sprawdzisz się również w sądach i prokuraturach, a także w zarządzaniu podmiotami prywatnymi. Możesz również postawić na niezależność – załóż firmę i sam stań się pracodawcą.

Ona zależy od Twojej decyzji. Jeśli dołączysz do nas, skierujemy Cię na odpowiednią praktykę – dzięki temu podejmiesz świadomą decyzję o swoim przyszłym zawodzie.
A jak już pisaliśmy wyżej – wybór jest niemały.
Zdecydowałeś? No to teraz, STER NA WPiA!
