AUKCJA MIKOŁAJKOWA


W świątecznym czasie każdy z nas ma chęć niesienia pomocy innym, a Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Prawa i Administracji wychodzi temu naprzeciw organizując wydarzenie nazywające się Aukcją Mikołajkową. Każdego roku przyświeca nam inny cel charytatywny. W 2023 roku zbieraliśmy na obóz rehabilitacyjny dla córki jednego z Naszych wykładowców. Co roku w Aukcji bierze udział cała Społeczność Akademicka, a całe wydarzenie jest zrobione w świątecznym nastroju. Każdy z zainteresowanych ma możliwość przekazania przedmiotów do licytacji, jak i wzięcia czynnego udziału w licytowaniu.

Specjalną edycją była Aukcja Wielkanocna 2022, która odbyła się w całkiem innym klimacie niż Aukcja Mikołajkowa. Społeczność Akademicka pokazała wtedy, że nieważna jest pora roku, bo chęć niesienia pomocy jest w Nas cały czas.

Zachęcamy Was do czynnego udziału w Naszych kolejnych wydarzeniach charytatywnych.

POMAGANIE MA SENS!


WIECZÓR GIER


Całkiem nowe wydarzenie Rady Samorządu Studenckiego Wydziału Prawa i Administracji. Pierwsza edycja odbyła się przed Świętami Bożego Narodzenia w 2022 roku w Exp Pubie. Wydarzenie polega na aktywizacji i integracji studentów poprzez wspólne spędzenie czasu przy grach planszowych, quizach, czy konkursach. Zeszłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów, mimo zimowej aury. Na wydarzeniu pojawili się przedstawiciele wykładowców oraz absolwenci.

Wiemy, jak bardzo spodobała Wam się edycja zimowa wieczoru gier, więc wychodzimy temu naprzeciw i już niedługo spotkamy się na pikniku inteGRAcyjnym, gdzie zagramy w równie interesujące gry i zabawy! Nie zapomnijcie wziąć koca i sportowych ubrań!


WYDZIAŁÓWKA


Wydarzenie odbywa się kilka razy do roku, na którym spotykamy się w celu integracji, czy wspólnej zabawy. Imprezy wydziałowe mają zawsze swój określony klimat i tematykę. W październiku spotkaliśmy się w upiornym klimacie Hallaween. Cykl imprez cieszy się ogromnym zainteresowaniem studentów, pomimo że odbywają się one w czwartkową noc.

Zawsze towarzyszy Nam świetna muzyka, a podłoga parkietu ugina się aż pod tupotem stóp. Cierpliwie wyczekujcie kolejnych edycji!


SPOTKANIA Z PSYCHOLOGIEM


 

Inicjatywa polegająca na zapraszaniu autorytetów z zakresu psychologii w celu zaznajomienia Nas studentów z podstawami zdrowia psychicznego. Celem tych spotkań jest uwrażliwienie na istniejące w życiu sytuacje stresowe czy kryzysowe i wskazanie nam sposobu jak sobie w nich radzić. Spotkania odbywają się w formie rozmowy, a nie wykładu, co powoduje swobodną atmosferę i buduje możliwość nawiązania dyskusji.

Pamiętajcie, że to społeczność akademicka wybiera temat, więc jeśli tylko macie jakieś pomysły, to śmiało zapraszamy do kontaktu.

REPETYTORIA

Jest to seria spotkań organizowana przez Radę Samorządu Studenckiego Wydziału Prawa i Administracji w porozumieniu ze stowarzyszeniem ELSA, które pomagają studentom ugruntować wiedzę przed nadchodzącymi zaliczeniami.

Wiemy, jak bardzo ciężko jest przyswoić dużą ilość materiału chwilę przed ważnym egzaminem. Z tego powodu chcemy pomóc Wam zrozumieć najistotniejsze zagadnienia z danego przedmiotu. Co więcej, Repetytoria w większości przypadków są prowadzone przez nauczycieli akademickich przeprowadzających egzamin.

Sesja letnia nadchodzi, dlatego szykujcie się na kolejną edycję!

 

KONKURS Z PODSTAW PRAWOZNAWSTWA

Wydarzenie organizowane przez Radę Samorządu Studenckiego Wydziału Prawa i Administracji w porozumieniu ze stowarzyszeniem ELSA, które jest już tradycją na naszym wydziale. W tym roku odbyła się już VIII edycja. Konkurs daje możliwość ugruntowania wiedzy i sprawdzenia się przed egzaminem. W tym roku można było zdobyć wiele cennych nagród, a jedną z nich była ocena bardzo dobra z egzaminu z przedmiotu ,,Wstęp do Prawoznawstwa’’.

Śmiało spróbujcie swoich sił już w następnej edycji!

ODCIENIE SPRAWIEDLIWOŚCI

Cykl interesujących spotkań organizowanych przez Radę Samorządu Studenckiego Wydziału Prawa i Administracji. Dzięki seminarium Społeczność Akademicka ma możliwość wsłuchania się w wykład osób znanych ze świata prawa i polityki. Celem tych wykładów jest ukazanie, że prawo i zagadnienia z nim związane mogą być postrzegane na różne sposoby.  Dotychczas odwiedzili nas m.in. Profesor Adam Bodnar, Profesor Ewa Łętowska i Sędzia Sądu Najwyższego Włodzimierz Wróbel.

 

 

 

 

 

 

 

 


ODCIENIE SPRAWIEDLIWOŚCI


AUKCJA MIKOŁAJKOWA


TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ


WYBOR MENTORA WYDZIAŁU


 

Accessibility Toolbar