Szkoła Prawa Litewskiego, utworzona i działająca przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, stanowi inicjatywę mającą na celu upowszechnianie wiedzy na temat litewskiego porządku prawnego. Partnerem Strategicznym tego przedsięwzięcia jest Wydział Prawa Uniwersytetu Wileńskiego.


Zajęcia w ramach Szkoły Prawa Litewskiego odbywają się corocznie w trakcie semestru zimowego (41 godzin akademickich) i obejmują obszary prawa cywilnego, postępowania cywilnego, prawa karnego, postępowania karnego, prawa rodzinnego, prawa handlowego, prawa konstytucyjnego, prawa pracy oraz mediacji. Cały program prowadzony jest w języku angielskim.

Zaproszenie do udziału w Szkole Prawa Litewskiego kierowane jest zarówno do studentów Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz innych uczelni, studentów kierunków pokrewnych, ale także do absolwentów studiów prawniczych, doktorantów, aplikantów i praktyków. Z oferty skorzystać mogą także wszystkie inne osoby, których praca lub zainteresowania pozostają w związku z programem Szkoły. Uczestnikom Szkoły wydawany jest certyfikat uczestnictwa.

Dotychczasowe edycje:

Edycja 2023/2024 – Program

Edycja 2022/2023 – Program

 

Uroczysta inauguracja Szkoły Prawa Litewskiego (17 listopada 2022 r.) – WIDEO (kliknij >TUTAJ<)


FOTOGALERIA


Accessibility Toolbar