Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach Szkoły Prawa Litewskiego, która funkcjonuje w ramach Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Szkoła ta została powołana w celu krzewienia wiedzy na temat litewskiego porządku prawnego. Partnerem Strategicznym inicjatywy jest Wydział Prawa Uniwersytetu Wileńskiego.


Zajęcia w Szkole Prawa Litewskiego odbywają się w ciągu jednego semestru w wymiarze 41 godzin akademickich. Przedmioty realizowane w ramach Szkoły obejmują zagadnienia z zakresu prawa cywilnego, postępowania cywilnego, prawa karnego, postępowania karnego, prawa rodzinnego, prawa handlowego, prawa konstytucyjnego, prawa pracy i mediacji. Zajęcia prowadzone są w język angielskim.

Zaproszenie do udziału w Szkole Prawa Litewskiego kierowane jest zarówno do studentów Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz innych uczelni, studentów kierunków pokrewnych, ale także do absolwentów studiów prawniczych, doktorantów, aplikantów i praktyków. Z oferty skorzystać mogą także wszystkie inne osoby, których praca lub zainteresowania pozostają w związku z programem Szkoły. Udział w zajęciach Szkoły jest nieodpłatny.

 

Uroczysta inauguracja Szkoły Prawa Litewskiego (17 listopada 2022 r.) – WIDEO (kliknij >TUTAJ<)


FOTOGALERIA


Accessibility Toolbar