Od kandydata na kierunku prawo oczekuje się podstawowych kompetencji cyfrowych obejmujących krytyczne i odpowiedzialne
korzystanie z technologii cyfrowych i wykorzystywanie ich do uczenia się, pracy i udziału w życiu społecznym.

Za podstawowe kompetencje cyfrowe uznać należy: obsługę komputera w podstawowym zakresie i programów oraz aplikacji umożliwiających kształcenie; umiejętność korzystania z danych i informacji; umiejętność porozumiewania się i współpracy przy pomocy technologii cyfrowej oraz podstawowe kompetencje związane z cyberbezpieczeństwem.

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w procesie kształcenia wykorzystuje zasoby informatyczne: E-proDziekan, Office 365, Moodle.


O kierunku


Prawo

Studia prawnicze to wyzwanie dla ambitnych. Podczas pięcioletnich studiów dowiesz się m.in. o tym czym jest przestępstwo, jaka jest różnica pomiędzy zbrodnią a występkiem, o co chodzi z tym trójpodziałem władzy i dlaczego właściwie tzw. umowy nienazwane nie mają jeszcze swoich nazw. To nie wszystko, poznasz także ogólny zarys filozofii, logiki, ekonomii, psychologii i socjologii, a także zapoznasz się z historią tradycyjnych instytucji prawnych.  Z czasem sam zdecydujesz, które przedmioty chcesz studiować, by wniknąć w najciekawsze dla Ciebie obszary wiedzy.

Dość dużo tego, ale bez obaw, pomożemy Ci – wykształciliśmy już kilka pokoleń prawniczek i prawników – oni przecież też nie urodzili się w todze.

 

Sztuka argumentowania? Wystąpienia publiczne? Przygotowywanie analiz prawnych? To tylko niektóre umiejętności, które u nas zdobędziesz. Po studiach będziesz świadomym obywatelem. Staniesz się gotowy do stawiania przed sobą trudnych zadań i osiągania sukcesu w ich realizacji.

 

Studia to jednak nie tylko nauka. Za chwilę nawiążesz nowe relacje, z których pewnie niektóre zostaną z Tobą na całe życie. Będziesz mógł dołączyć do kół naukowych, organizacji studenckich i postawisz pierwsze kroki w tzw. „dorosłym życiu”.

 

Po studiach będziesz gotowy do pracy zarówno w typowych zawodach prawniczych, sędziego, prokuratora, adwokata, radcy prawnego, notariusza czy komornika, jak również doskonale poradzisz sobie w biznesie. Będziesz także przygotowany do pełnienia odpowiedzialnych funkcji publicznych. Odnajdziesz się również w Policji, ABW, CBA i innych służbach. Nasi absolwenci sprawdzają się także jako dziennikarze, publicyści, menadżerowie czy specjaliści ds. marketingu.

 

Spokojnie, nie musisz teraz podejmować decyzji o swojej ścieżce zawodowej. Dołącz do nas, a my w zależności od Twoich zainteresowań, skierujemy Cię na odpowiednią praktykę i pokażemy Ci różne możliwości kariery. Dzięki temu podejmiesz świadomą decyzję o swojej przyszłości.

Zdecydowałeś? No to teraz, STER NA PRAWO!


 BEZ TRUDU DOSTANIESZ SIĘ NA APLIKACJĘ 

Nasi absolwenci od lat odnoszą sukcesy w zdawalności egzaminu wstępnego na aplikację, a podczas egzaminu na aplikację radcowską w 2019 roku poradzili sobie z nim najlepiej spośród wszystkich absolwentów szkół wyższych w Polsce.

Egzamin wstępny na aplikację adwokacką również nie stanowi trudności dla naszych absolwentów – w 2019 roku byli oni na podium, zajmując drugie miejsce w Polsce.


 STUDIUJ W POBLIŻU RYNKU NIEMIECKIEGO I SKANDYNAWSKIEGO

Dwanaście. Jedynie tyle kilometrów dzieli Szczecin od granicy z Niemcami, a niespełna 100 kilometrów stąd położony jest port morski Świnoujście, skąd codziennie dopłyniesz do Trelleborga, Ystad i innych skandynawskich miast.

Gdzie, jeśli nie tutaj najlepiej jest współpracować z zagranicznymi kontrahentami? Kierując Cię na odpowiednie praktyki, pomożemy Ci poznać lokalny rynek prawniczy, dzięki temu już po studiach możesz nawiązać współpracę z międzynarodowymi podmiotami.


 UCZ SIĘ OD NAJLEPSZYCH!

Wybitni naukowcy i praktycy przekażą Ci swoją wiedzę i umiejętności. Do naszej kadry należy liczne grono profesorów i profesorów uczelni, a także sędziowie, adwokaci i radcowie prawni. Oni przeprowadzą Cię po meandrach prawa i poprowadzą do sukcesu.


 PRAKTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI ZDOBĄDŹ JUŻ NA STUDIACH

Nie daj się wyprzedzić innym. Już na studiach nabywaj umiejętności praktyczne. Nasi studenci mogą dołączyć do Kliniki Prawa, gdzie pod okiem opiekunów, zajmują się sprawami realnych osób, pomagając im rozwiązać ich problemy prawne.


 KORZYSTAJ Z NOWYCH MOŻLIWOŚCI BAZY DYDAKTYCZNEJ

Ucz się w Sali Sądowej. Tak, znajdziesz tu prawdziwą salę rozpraw, gdzie weźmiesz udział w symulacjach rozpraw sądowych. Od Ciebie zależy, czy wcielisz się w rolę sędziego, prokuratora czy obrońcy, by wszystkich przekonać swoimi umiejętnościami retorycznymi. Już niedługo pojawi się u nas także symulator wirtualnej rzeczywistości w technologii VR – już mamy kilka pomysłów na jego ciekawe wykorzystanie..


 ZDOBYWAJ WIEDZĘ NAJLEPSZYMI METODAMI

Nie musisz kupować obszernych zbiorów aktów prawnych, bo wszystko masz pod ręką. Nasi studenci mają dostęp do systemów LEX i Legalis, największych w Polsce systemów informacji prawnej, gdzie można znaleźć niezbędne przepisy, komentarze czy orzeczenia sądowe. Od początku swojej drogi na studiach zapewnimy Ci bezpłatny pakiet najnowszego oprogramowania Microsoft Windows i Office 365 z wirtualnym dyskiem o pojemności 1 TB.

Rozwijaj swoją wiedzę również dzięki naszej platformie e-learningowej. Znajdziesz tam zadania, kazusy i prezentacje z zajęć – nauka nigdy nie była tak prosta!

Sam wybierz ścieżkę kształcenia. Na IV i V roku studiów wybierzesz moduł przedmiotów, które będziesz realizować – w zależności od Twoich zainteresowań i planów na przyszłość.


 ROZWIJAJ SIĘ PODCZAS STUDIÓW

Mamy tu wiele kół naukowych i innych organizacji studenckich. Możesz dołączyć do koła naukowego prawa karnego, cywilnego, administracyjnego lub do innych kół.

Możesz też zostać członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Szczecin, największej w Europie organizacji zrzeszającej studentów prawa i młodych prawników – decyzja należy do Ciebie!


BĄDŹ MOBILNY!

Podróże kształcą? Sprawdź to. Nasi studenci mogą brać udział m.in. w programach ERASMUS + i MOST, które pozwalają spędzić semestr lub cały rok akademicki na innej uczelni w Polsce lub za granicą.


 BEZ TRUDU WEJDŹ W DOROSŁOŚĆ

Nie jesteś ze Szczecina? Żaden problem. Skorzystaj z oferty osiedla studenckiego US.  Nie zostawimy Cię również bez pomocy finansowej. Już od I roku studiów możesz korzystać ze stypendium socjalnego i innej pomocy materialnej, a gdy osiągniesz dobre wyniki w nauce – możesz otrzymasz również stypendium naukowe.

W razie potrzeby zapewnimy Ci także dostęp do usług medycznych i opieki psychologicznej, a w indywidualnych sprawach zawsze możesz zwrócić się o pomoc do opiekuna roku.


 MIEJSCE PRZYJAZNE DLA WSZYSTKICH

Uniwersytet Szczeciński to miejsce dla każdego. Wśród nas jest wiele osób z niepełnosprawnościami. Dostrzegamy Was. Funkcjonuje u nas specjalna komórka, która zapewni Wam pełen udział w procesie kształcenia. Realizujemy również program, w ramach którego powstało Uniwersyteckie Centrum Wiedzy o Dostępności. Każdy znajdzie tu poczucie bezpieczeństwa.

Accessibility Toolbar