• Zespół Badawczy Prawa Komunikacji Elektronicznej

Prowadzone w ramach zespołu badawczego badania obejmują zagadnienia dotyczące organizacji i funkcjonowania organów administracji oraz zagadnienia dotyczące postępowań administracyjnych przeprowadzanych przez krajowe organy regulacyjne z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych.

Analiza obejmuje procesy automatyzacji, robotyzacji i sztucznej inteligencji w obszarze prawa prywatnego i publicznego.

Ponadto, zespół badawczy zajmuje się m.in. problematyką: zastosowania środków komunikacji elektronicznej w administracji publicznej, cyberbezpieczeństwa systemów teleinformatycznych, bezpieczeństwa sieciowego, ochrony danych osobowych przetwarzanych w systemach teleinformatycznych, znaczenia e-administracji i e-usług w obrocie prawnym.

Dyscyplina: nauki prawne

Skład Zespołu:

Kontakt:

dr hab. Aleksandra Monarcha-Matlak, prof. US, e-mail: aleksandra.monarcha-matlak@usz.edu.pl

dr Przemysław Zdyb, e-mail: przemyslaw.zdyb@usz.edu.pl

mgr Dominika Skoczylas, email: dominika.skoczylas@usz.edu.pl