O kierunku


Prawo Medyczne

To jedyny taki kierunek w Polsce. Podczas studiów licencjackich dowiesz się m.in. jak sporządzać dokumentację medyczną, jakie są perspektywy e-zdrowia, na czym polega odpowiedzialność za błąd medyczny czy jak założyć i prowadzić działalność leczniczą.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niemal 600 godzin zajęć dydaktycznych, w tym przedmioty takie jak np.: organizacja i finansowanie systemu ochrony zdrowia, ochrona praw pacjenta, e-usługi w ochronie zdrowia, ochrona zdrowia psychicznego, czy prawo pracy w ochronie zdrowia.

Wszystko to pod okiem wykwalifikowanej kadry naukowców, praktyków i menedżerów podmiotów leczniczych. Oni nauczą Cię wszystkiego, co należy wiedzieć o prawnych aspektach medycyny i ochrony zdrowia!

 

Założenie i prowadzenie działalności leczniczej nie będzie dla Ciebie stanowić problemu, staniesz się także sprawnym organizatorem podmiotów leczniczych i doskonale poradzisz sobie z każdym problemem pojawiającym się w działalności takich jednostek.

Twoje kwalifikacje przyniosą Ci intratne oferty zatrudnienia wśród profesjonalnych podmiotów systemu ochrony zdrowia w Polsce i w Europie

 

Kończąc ten unikalny kierunek, Twoja aplikacja o pracę stanie się bezkonkurencyjna! Jeżeli jednak już stykasz się z problemami prawa medycznego i ochrony zdrowia – Twoje rezultaty i pozycja na rynku poszybuje w górę.

Staniesz się cenionym specjalistą – czy coś mogłoby Cię zachęcić jeszcze bardziej?

 

Nie musisz się o nią martwić. Dołącz do nas a uzyskasz wiedzę i umiejętności, które dadzą Ci olbrzymią satysfakcję. Podjęcie tych studiów będzie pierwszym krokiem do osiągnięcia wielkiego sukcesu zawodowego i osobistego.

Przyjmując naszą ofertę, uzyskasz niezbędne kwalifikacje. Zorientujesz się jak wygląda sytuacja na rynku usług medycznych – a co więcej, sam będziesz mógł ten rynek kształtować!

Zdecydowałeś? No to teraz, STER NA WPiA!


 STUDIUJ W POBLIŻU RYNKU NIEMIECKIEGO I SKANDYNAWSKIEGO

Dwanaście. Jedynie tyle kilometrów dzieli Szczecin od granicy z Niemcami, a niespełna 100 kilometrów stąd położony jest port morski Świnoujście, skąd codziennie dopłyniesz do Trelleborga, Ystad i innych skandynawskich miast.

Gdzie, jeśli nie tutaj najlepiej jest współpracować z zagranicznymi kontrahentami? Kierując Cię na odpowiednie praktyki, pomożemy Ci poznać lokalny rynek prawniczy, dzięki temu już po studiach możesz nawiązać współpracę z międzynarodowymi podmiotami.


 UCZ SIĘ OD NAJLEPSZYCH!

Wybitni naukowcy i praktycy przekażą Ci swoją wiedzę i umiejętności. Do naszej kadry należy liczne grono profesorów i profesorów uczelni, a także sędziowie, adwokaci i radcowie prawni. Oni przeprowadzą Cię po meandrach prawa i poprowadzą do sukcesu.


 PRAKTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI ZDOBĄDŹ JUŻ NA STUDIACH

Nie daj się wyprzedzić innym. Już na studiach nabywaj umiejętności praktyczne. Nasi studenci mogą dołączyć do Kliniki Prawa, gdzie pod okiem opiekunów, zajmują się sprawami realnych osób, pomagając im rozwiązać ich problemy prawne.


 KORZYSTAJ Z NOWYCH MOŻLIWOŚCI BAZY DYDAKTYCZNEJ

Ucz się w Sali Sądowej. Tak, znajdziesz tu prawdziwą salę rozpraw, gdzie weźmiesz udział w symulacjach rozpraw sądowych. Od Ciebie zależy, czy wcielisz się w rolę sędziego, prokuratora czy obrońcy, by wszystkich przekonać swoimi umiejętnościami retorycznymi. Już niedługo pojawi się u nas także symulator wirtualnej rzeczywistości w technologii VR – już mamy kilka pomysłów na jego ciekawe wykorzystanie..


 ZDOBYWAJ WIEDZĘ NAJLEPSZYMI METODAMI

Nie musisz kupować obszernych zbiorów aktów prawnych, bo wszystko masz pod ręką. Nasi studenci mają dostęp do systemów LEX i Legalis, największych w Polsce systemów informacji prawnej, gdzie można znaleźć niezbędne przepisy, komentarze czy orzeczenia sądowe. Od początku swojej drogi na studiach zapewnimy Ci bezpłatny pakiet najnowszego oprogramowania Microsoft Windows i Office 365 z wirtualnym dyskiem o pojemności 1 TB.

Rozwijaj swoją wiedzę również dzięki naszej platformie e-learningowej. Znajdziesz tam zadania, kazusy i prezentacje z zajęć – nauka nigdy nie była tak prosta!

Sam wybierz ścieżkę kształcenia. Na IV i V roku studiów wybierzesz moduł przedmiotów, które będziesz realizować – w zależności od twoich zainteresowań i planów na przyszłość.


 ROZWIJAJ SIĘ PODCZAS STUDIÓW

Mamy tu wiele kół naukowych i innych organizacji studenckich. Możesz dołączyć do koła naukowego prawa karnego, cywilnego lub administracyjnego, a może chcesz dołączyć do koła prawa ochrony środowiska?

Możesz też zostać członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Szczecin, największej w Europie organizacji zrzeszaj studentów prawa i młodych prawników – decyzja należy do Ciebie!


BĄDŹ MOBILNY!

Podróże kształcą? Sprawdź to. Nasi studenci mogą brać udział m.in. w programach ERASMUS + i MOST, które pozwalają spędzić semestr lub cały rok akademicki na innej uczelni w Polsce lub za granicą.


 BEZ TRUDU WEJDŹ W DOROSŁOŚĆ

Nie jesteś ze Szczecina? Żaden problem. Skorzystaj z oferty osiedla studenckiego US. Zakwaterujesz się tam już od 280 złotych miesięcznie. Nie zostawimy Cię również bez pomocy finansowej. Już od I roku studiów możesz korzystać ze stypendium socjalnego i innej pomocy materialnej, a gdy osiągniesz dobre wyniki w nauce – możesz otrzymasz również stypendium naukowe.

W razie potrzeby zapewnimy Ci także dostęp do usług medycznych i opieki psychologicznej, a w indywidualnych sprawach zawsze możesz zwrócić się o pomoc do opiekuna roku.


 MIEJSCE PRZYJAZNE DLA WSZYSTKICH

Uniwersytet Szczeciński to miejsce dla każdego. Wśród nas jest wiele osób z niepełnosprawnościami. Dostrzegamy Was. Funkcjonuje u nas specjalna komórka, która zapewni Wam pełen udział w procesie kształcenia. Realizujemy również program, w ramach którego powstanie Uniwersyteckie Centrum Wiedzy o Dostępności. Każdy znajdzie tu poczucie bezpieczeństwa.

Accessibility Toolbar