• 14 LUT 22
    Zdaj maturę z Uniwersytetem Szczecińskim

14 lutego ruszają zapisy na kursy maturalne, które organizuje Uniwersytet Szczeciński. Zajęcia rozpoczną się tydzień później 21 lutego i prowadzone będą w formie zdalnej przez kadrę akademicką naszej Uczelni.

Uniwersytet Szczeciński po raz pierwszy przygotował dla tegorocznych maturzystów kursy aż z 10 przedmiotów, a są to:

• język polski;
    • matematyka;
    • historia;
    • geografia;
    • biologia;
    • wiedza o społeczeństwie;
    • język angielski – poziom podstawowy oraz rozszerzony;
    • język niemiecki;
    • język francuski;
    • język hiszpański;

Dlaczego warto zdać maturę razem z Uniwersytetem Szczecińskim?

Kursy prowadzą doświadczeni nauczyciele akademiccy, każdy uczestnik będzie mógł aktywnie uczestniczyć w zajęciach, zadawać pytania, usystematyzować dotychczasową wiedzę lub uzupełnić zaległości. Zakres tematyczny każdego kursu dostosowany jest do wymagań egzaminacyjnych zawartych w rozporządzeniu MEiN.

„Kurs przygotowujący do matury z matematyki przyda się wszystkim maturzystom. Zajęcia odbywają się przy użyciu wirtualnej tablicy z użyciem dodatkowych materiałów dydaktycznych. Kurs nie jest prowadzony tylko w formie wykładu, to przede wszystkim maturzyści aktywnie uczestniczą w zajęciach, wspólnie rozwiązując zadania z poszczególnych działów matematyki jak i z arkuszy z lat ubiegłych” – tłumaczy dr inż. Tomasz Wiśniewski z Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania US.

Organizacja kursów maturalnych

Zapisy ruszają od 14 lutego, zajęcia są bezpłatne, a maturzyści mogą wziąć udział w dowolnej liczbie kursów. Zajęcia rozpoczynają już 21 lutego i obejmować będą od 9 do 18 spotkań, zależnie od przedmiotu.

Uczestnicy kursów na czas ich trwania będą mieli założone konto w Office 365 w domenie Uniwersytetu Szczecińskiego, dające dostęp między innymi do konta pocztowego (e-mail), usług OneDrive, Teams oraz innych.

Zapraszamy maturzystów na stronę matura.usz.edu.pl , gdzie znajduje się harmonogram kursów i formularz zapisów.