• 16 STY 18

Zaproszenie Instytutu Tertio Millennio na XLV i XLVI edycję Szkoły Zimowej w Wadowicach

Szanowni Państwo,

mam przyjemność poinformować, że Instytut Tertio Millennio organizuje XLV i XLVI edycję Szkoły Zimowej w Wadowicach. Jest to kilkudniowy cykl wykładów i warsztatów poświęcony aktualnym problemom naszego społeczeństwa, a rozważanym w świetle nauczania Jana Pawła II oraz katolickiej nauki społecznej. Hasło szkoły brzmi „Chrześcijanie na współczesnych areopagach. Kultura, ekonomia, polityka”. Głównym celem przedsięwzięcia jest znalezienie rozwiązań dla problemów, których chrześcijanie doświadczają właśnie na tych polach życia społecznego.

Chciałbym serdecznie zaprosić zainteresowanych studentów do udziału w Szkole. Edycja dla studentów odbędzie się w dniach 09-14 lutego 2018r. w Wadowicach. Absolwentów oraz doktorantów (do 30. roku życia) zapraszam natomiast w terminie 14-18 lutego 2018r. Rekrutacja trwa do 26 stycznia br. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz aplikacyjny na stronie internetowej projektu www.szkola.tertio.pl

Gośćmi tegorocznej Szkoły będą m. in. Bogusław Chrabota, Irena Lipowicz, Kazimierz M. Ujazdowski i Krzysztof Zanussi. Uczestnicy wezmą także udział w debacie oksfordzkiej, zwiedzą Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach oraz Kalwarię Zebrzydowską.

W sprawach organizacyjnych kontaktować można się z koordynatorem projektu p. Andrzejem Letsynem, e-mail: szkolazimowa@tertio.pl

Bezpośredni link do formularza rekrutacyjnego: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd9Xwy7jMJ5upojQdk_CWo0IbCTvVwWQi9QAla8FUy5ivjrOw/viewform?c=0&w=1)

Maciej Zięba OP Prezes Instytutu