• 25 MAJA 23
    Z eTyką prawniczą bliżej na szczyt. „Etyczny adwokat – fakt czy mit?”  (Rzecznik Dyscyplinarny SIA Waldemar Juszczak – 29 maja 2023 r.)

Z eTyką prawniczą bliżej na szczyt. „Etyczny adwokat – fakt czy mit?” (Rzecznik Dyscyplinarny SIA Waldemar Juszczak – 29 maja 2023 r.)

„Z eTyką prawniczą bliżej na szczyt”, to cykl spotkań z przedstawicielami klasycznych zawodów prawniczych, którzy rozumieją i doświadczają tego czym jest etos i etyka wykonywanego zawodu prawniczego. Gościem kolejnego spotkania będzie Rzecznik Dyscyplinarny Szczecińskiej Izby Adwokackiej, a tematem spotkania będzie „Etyczny adwokat – fakt czy mit?”. Wydarzenie odbędzie się 29 maja 2023 o godz. 16.00, w sali 222.

W toku uniwersyteckiego kształcenia możemy próbować przekonywać studentów do tego, że w zawodach prawniczych ważne są zasady, reguły a pojęcia nieskazitelnego charakteru czy nieposzlakowanej opinii ważą o tym, czy ktoś będzie godnie wypełniał czynności zawodowe, czy też nie. Możemy próbować przekonywać, że warto dbać o kręgosłup moralny, który nie pozwala schylać się tam, gdzie schylać się nie uchodzi. Możemy przez przypadki odmieniać słowa „honor”, „godność”, „odwaga”, „uczciwość. Nie ma jednak lepszego źródła wiedzy i poznania emocji, jak spotkanie z tymi, którzy na co dzień doświadczają i dbają, rozumieją i stosują, walczą i są odważni. To oni mają szansę pokazać czym jest ów szczyt, którego osiągnięcie powinno być zamierzeniem każdego chcącego być dobrym prawnikiem.

Zapraszamy do wysłuchania, zadawania pytań, zmierzenia się z odpowiedziami a potem do dokonywania słusznych wyborów.

Serdecznie zapraszamy!