• 27 MAJA 19

Wyniki I edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Symulację Rozprawy Cywilnej – 3 miejsce dla US

Informujemy o wynikach I edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Symulację Rozprawy Cywilnej. W konkursie zorganizowanym przez Studencką Poradnię Prawną Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego nasi studenci  reprezentujący Uniwersytet Szczeciński zdobyli 3 miejsce.

Konkurs polegał na przygotowaniu symulacji rozprawy cywilnej na podstawie akt sprawy, które składały się z pozwu, odpowiedzi na pozew oraz innych pism procesowych stron lub ich pełnomocników. Symulacja obejmowała całą procedurę sądową, od otwarcia rozprawy do odczytania wyroku i podania jego ustnych motywów.

W sędziego, adwokatów i świadków wcielili się studenci odgrywający swoje role na podstawie akt sprawy sporządzonych przez organizatora konkursu.

Członkowie zespołu Uniwersytetu Szczecińskiego:
    1. Oskar Kubacki (3 rok);
    2. Róża Kędra (3 rok);
    3. Diana Kutelska (3 rok);
    4. Piotr Korban (3 rok);
    5. Piotr Myć (3 rok);
    6. Eryk Kwiatkowski (2 rok);
    7. Weronika Jocz (3 rok);
    8. Marcin Lasocki (2 rok);
    9. Krzysztof Rudzki (2 rok);
    10. Anna Kuśmirczuk (3 rok);
    11. Adam Kulikowski (3 rok).

Nagrodzone zostały trzy najlepsze symulacje rozprawy. W I edycji Konkursu zwyciężyli studenci kierunku prawo prowadzonego w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.

Serdecznie gratulujemy zarówno naszym studentom, jak i zwycięzcom!