• 27 LIS 22
    Wykład prof. Jerzego Bralczyka – 28 listopada br., godz. 12.00

Instytut Językoznawstwa US, Instytut Literatury i Nowych Mediów US oraz dziekan Wydziału Humanistycznego US zapraszają na wykład prof. Jerzego Bralczyka pt. „Czy Polacy najlepiej na świecie mówią po polsku?” Wykład odbędzie się 28 listopada br. o godz. 12.00, w budynku przy al. Piastów 40 B, Budynek 4 sala 17-19.

Moderatorem spotkania będzie Pani prof. Ewa Kołodziejek z Instytutu Językoznawstwa US.

Zapraszamy do udziału.

Prof. Jerzy Bralczyk (ur. w 1947) to znakomity polski językoznawca, gramatyk normatywny, specjalista w zakresie reklamy i komunikacji w mediach. Członek m.in. Rady Języka Polskiego i Polskiego Towarzystwa Językoznawczego. Autor wielu słowników i publikacji z zakresu wiedzy o języku, m.in.: „O języku polskiej propagandy politycznej lat siedemdziesiątych”, Warszawa 1984, „Przestrogi i porady językowe dla dziennikarzy”, Warszawa 1984, „Język na sprzedaż”, Warszawa 1996, „Mówi się. Porady językowe profesora Bralczyka”, Warszawa 2001, „O języku polskiej polityki lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych”, 2004. W latach 2001–2007 prowadził w TVP Polonia popularny program „Mówi się”. Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Pracuje na Uniwersytecie Warszawskim i w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, w której jest prorektorem.