• 07 KW. 22
    Wykład pn. „Skarga do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka – aspekty praktyczne” – dr hab. Michał Balcerzak, prof. UMK

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na wykład pn. „Skarga do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka – aspekty praktyczne”, który przeprowadzi dr hab. Michał Balcerzak, prof. UMK (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu).

Wykład odbędzie się 8 kwietnia 2022 r., o godzinie 11.45 w formie hybrydowej, stacjonarnie w sali 101 w budynku Wydziału Prawa i Administracji US przy ul. Narutowicza 17a w Szczecinie oraz w formie zdalnej, za pośrednictwem aplikacji MS Teams.

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Formularz rejestracyjny: LINK (kliknij tutaj)

Serdecznie zapraszamy!

Dr hab. Michał Balcerzak, prof. UMK – pracuje w Katedrze Bezpieczeństwa Międzynarodowego na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; wcześniej (2003-2021) w Katedrze Praw Człowieka WPiA UMK. Członek Komitetu ONZ ds. Likwidacji Dyskryminacji Rasowej (2022-2026). W latach 2014-2021 ekspert i przewodniczący (2018-2019) Grupy Roboczej ONZ ds. ludności pochodzenia afrykańskiego (procedura specjalna Rady Praw Człowieka). Wpisany na listę sędziów ad hoc Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (2018-2022). Uczestniczy w pracach Komitetu ds. Praw Człowieka w sytuacjach nadzwyczajnych jako przedstawiciel sekcji polskiej Stowarzyszenia Prawa Międzynarodowego. Członek Doradczego Komitetu Prawnego przy Ministrze Spraw Zagranicznych. Autor licznych opracowań z zakresu międzynarodowej ochrony praw człowieka, prawa organizacji międzynarodowych i sądownictwa międzynarodowego.