• 29 STY 24
    Współpraca z Wydziałem Prawa Uniwersytetu Indii Zachodnich (University of the West Indies)

Informujemy, że dr hab. Arkadiusz Wudarski, prof. US – stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej przebywał w styczniu br. na Wydziale Prawa Uniwersytetu Indii Zachodnich (University of the West Indies) na Barbados. Podczas pobytu, profesor Arkadiusz Wudarski spotkał się z profesor Aliną Kaczorowską-Ireland oraz został przyjęty przez władze Wydziału: dr Antonius R. Hippolyte (p.o. dziekan, prodziekan ds. studenckich) oraz dr Janeille Matthews (prodziekan ds. studiów podyplomowych i badań naukowych). Rozmowy dotyczyły współpracy naukowej, w tym udziału w projektach badawczych, wykładach gościnnych, wymiany kadry oraz studentów.

W ramach zainicjowanej współpracy profesor A. Wudarski wygłosił wykład „Legal Challenges of Modern Parentage”, w którym przedstawił i ocenił kierunki zmian ram prawnych rodzielstwa w Europie. Prezentacja obejmowała wyniki badań prowadzonych w ramach stypendium Fundacji Kościuszkowskiej na Uniwersytecie w Miami. W semestrze letnim br. planowany jest wykład profesorów z Barbados w ramach międzynarodowego seminarium badawczego – IUS PRIVATUM, a w dalszej perspektywie wymiana naukowa oraz publikacja wspólnych badań w the Caribbean Law Review.