
Wsparcie psychologiczne dla studentów
Obecnie w punkcie pracuje 3 psychologów. Konsultacje odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego lub on-line.
Zespół psychologów:
- dr Bartosz Wojciechowski,
- dr Wiesław Matys,
- mgr Karina Smolińska.
I. Studenci z orzeczoną niepełnosprawnością będący beneficjentami Projektu „Studiuję Niezależnie” mogą korzystać z nieokreślonej ilości godzin wsparcia.
II. Studenci z orzeczeniem, ale nie będący w projekcie, mogą korzystać z konsultacji w postaci wsparcia długoterminowego.
III. Studenci bez orzeczeń mogą korzystać z 3 godzin konsultacji (nie mniej jednak, jeśli stan psychiczny studenta jest poważniejszy są podejmowane indywidualne decyzje – po konsultacji z psychologiem prowadzącym – o udzieleniu wsparcia w ramach Interwencji Kryzysowej długoterminowej).
Wsparcie psychologiczne dla społeczności akademickiej US (28.10.2020)
Wszystkich studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Szczecińskiego zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego wsparcia psychologicznego w Punkcie Pomocy Psychologicznej US, działającym przy Dziale ds. Osób Niepełnosprawnych.
Pomoc została przygotowana dla osób, które są przytłoczone uczuciem niepewności, nie odnajdują się w sytuacji izoalacji związanej z pandemią COVID-19 i chcą porozmawiać o swoich problemach czy emocjach.
Konsultacje w kontakcie bezpośrednim:
Punkt Pomocy Psychologicznej przy ul. Wawrzyniaka 15, pok. 108 – po wcześniejszej rejestracji pod numerem 91 444 38 18
Konsultacje on-line:
Odbywają się poprzez aplikacje Skype, Teams, ZOOM – po wcześniejszej rejestracji pod numerem 91 444 38 18
Konsultacje telefoniczne:
Po wcześniejszej rejestracji pod numerem 91 444 38 18, do osoby potrzebującej pomocy oddzwoni psycholog.
Zachęcamy do kontaktu wszystkich tych, którzy nie radzą sobie z emocjami wynikającymi ze stanu odosobnienia, martwią się o swoje zdrowie, nie potrafią odnaleźć się w nowych warunkach studiowania/pracy czy też chcieliby porozmawiać o problemach, z którymi mierzą się na co dzień.