• 05 LIS 20
  Wsparcie psychologiczne dla studentów

  Wsparcie psychologiczne dla studentów

  Szanowni Państwo,
  uprzejmie przypominamy i informujemy, że na Uniwersytecie Szczecińskim funkcjonuje Punkt Pomocy Psychologicznej dla studentów i konsultacji pracowników. Mieści się on w Uniwersyteckim Centrum Edukacji ul. Wawrzyniaka 15. Rejestracja  tel. (091) 444 38-18.

  Obecnie w punkcie pracuje 3 psychologów. Konsultacje odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego lub on-line.

  Zespół psychologów:

  1. dr Bartosz Wojciechowski,
  2. dr Wiesław Matys,
  3. mgr Karina Smolińska.

  I. Studenci z orzeczoną niepełnosprawnością będący beneficjentami Projektu „Studiuję Niezależnie” mogą korzystać z nieokreślonej ilości godzin wsparcia.

  II. Studenci z orzeczeniem, ale nie będący w projekcie, mogą korzystać z konsultacji w postaci wsparcia długoterminowego.

  III. Studenci bez orzeczeń mogą korzystać z 3 godzin konsultacji (nie mniej jednak, jeśli stan psychiczny studenta jest poważniejszy są podejmowane indywidualne decyzje – po konsultacji z psychologiem prowadzącym – o udzieleniu wsparcia w ramach Interwencji Kryzysowej długoterminowej).


  Wsparcie psychologiczne dla społeczności akademickiej US  (28.10.2020)

  Wszystkich studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Szczecińskiego zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego wsparcia psychologicznego w Punkcie Pomocy Psychologicznej US, działającym przy Dziale ds. Osób Niepełnosprawnych.

  Pomoc została przygotowana dla osób, które są przytłoczone uczuciem niepewności, nie odnajdują się w sytuacji izoalacji związanej z pandemią COVID-19 i chcą porozmawiać o swoich problemach czy emocjach.

  Konsultacje w kontakcie bezpośrednim:

  Punkt Pomocy Psychologicznej przy ul. Wawrzyniaka 15, pok. 108 – po wcześniejszej rejestracji pod numerem 91 444 38 18

  Konsultacje on-line:

  Odbywają się poprzez aplikacje Skype, Teams, ZOOM – po wcześniejszej rejestracji pod numerem 91 444 38 18

  Konsultacje telefoniczne:

  Po wcześniejszej rejestracji pod numerem 91 444 38 18, do osoby potrzebującej pomocy oddzwoni psycholog.

  Zachęcamy do kontaktu wszystkich tych, którzy nie radzą sobie z emocjami wynikającymi ze stanu odosobnienia, martwią się o swoje zdrowie, nie potrafią odnaleźć się w nowych warunkach studiowania/pracy czy też chcieliby porozmawiać o problemach, z którymi mierzą się na co dzień.

Accessibility Toolbar