• 20 LUT 22
    „Wojna w Ukrainie. Analiza sytuacji z perspektywy wykorzystania zdolności kosmicznych”  (Konsorcjum Naukowe Ad Astra – 03.03.2022, g. 20.00)

„Wojna w Ukrainie. Analiza sytuacji z perspektywy wykorzystania zdolności kosmicznych” (Konsorcjum Naukowe Ad Astra – 03.03.2022, g. 20.00)

Konsorcjum Naukowe Ad Astra zaprasza na dyskusję online pt.: „Wojna w Ukrainie. Analiza sytuacji z perspektywy wykorzystania zdolności kosmicznych”. Wydarzenie odbędzie się 3 marca br., o godz. 20.00 w formie online (Zoom, retransmisja na FB i YT).

Trwa wojna w Ukrainie. Rosja – niczym Związek Radziecki – dokonała inwazji na suwerenne i niepodległe państwo. Ukraina się zaciekle broni, nie ustępując wojskom wroga. Do konfliktu włączają się kolejne państwa, organizacje międzynarodowe i giganci cyfrowi, udzielający nie tylko moralnego, ale i informacyjnego czy rzeczowego wsparcia. Analiza sytuacji politycznej, ale i wojskowej pokazuje, że mamy w tym przypadku do czynienia z wojną nowego formatu, w której ogromne znaczenie mają zdolności kosmiczne i dostęp do nowych technologii. Ta wojna toczy się również w kosmosie.

Konsorcjum Naukowe Ad Astra zaprasza do udziału w dyskusji, podczas której zaproszeni Goście – naukowcy, eksperci, wojskowi i przedsiębiorcy – analizować będą wskazane zagadnienia.

Uczestnicy dyskusji:
    dr hab. Grzegorz Brona – Prezes Zarządu CreoTech Instruments S.A.;
    dr hab. Bartosz Smolik – Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego
    ppłk. dr inż. Radosław Bielawski – Wydział Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej;
    Mariusz Kłoda – Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu;
    Kamil Muzyka – Konsorcjum Naukowe Ad Astra; członek Zarządu Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej.