• 22 MAR 24
    Wizyta przedstawicieli Uniwersytetu w Hradcu Králové na Wydziale Prawa i Administracji US

W dniach 18 i 19 marca 2024 r. gościli na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego przedstawiciele Uniwersytetu w Hradcu Králové z Czech (University of Hradec Králové). Wśród nich byli obecni Pani Vice-Rektor ds. Współpracy Międzynarodowej mgr Leon Stašová, PhD oraz Kierownik Działu Spraw Międzynarodowych Pani Lenka Badinská.

Wizyta przedstawicieli Uniwersytetu w Hradcu Králové stała się okazją do prowadzenia istotnych rozmów na temat przyszłości naszej współpracy. Omawialiśmy dalszy rozwój wspólnych inicjatyw dydaktycznych i naukowych oraz możliwości składania wspólnych międzynarodowych i interdyscyplinarnych projektów. Spotkania te zyskały dodatkowego splendoru dzięki obecności Konsula Honorowego Republiki Czeskiej w Szczecinie, Pana Martina Smětáka.

Goście z Czech mieli również okazję odwiedzić JM prof. dr hab. Waldemara Tarczyńskiego, Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, co jeszcze bardziej podkreśliło znaczenie i wagę tej wizyty dla obu stron.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, widząc, jak nasza współpraca z Uniwersytetem Hradec Králové rozwija się w tak dynamiczny sposób. Spotkanie to zwiastuje realizację nowych, wspólnych przedsięwzięć i pomysłów, które z pewnością przyniosą obu naszym jednostkom naukowym wiele korzyści. Inicjatywy te pokazują, jak ważna jest międzynarodowa współpraca w świecie nauki i edukacji.

Dzięki nim możemy nie tylko poszerzać horyzonty naszej wiedzy, ale także budować trwałe relacje międzykulturowe, które będą fundamentem dla przyszłych pokoleń naukowców i studentów.