• 10 STY 21
    Wirtualna Debata Akademicka o kształceniu prawników (14 I 2021)

„Przystanek Dyskusja – Salon Dyskusyjny WPiA US” serdecznie zaprasza na drugą Wirtualną Debatę Akademicką, która będzie dotyczyła tym razem zagadnienia kształcenia prawników.

Debata w najbliższy czwartek, tj. 14 stycznia 2021 r. o godz. 11.40, podczas której zmierzą się dwie drużyny.  Drużyna nauczycieli akademickich w składzie: dr hab. Wojciech Staszewski, prof. US (Prodziekan ds. Studenckich), dr Beata Kanarek (Prodziekan ds. Kształcenia), dr hab. Daniel Wacinkiewicz, prof. US oraz dr Aleksandra Klich. Za skład drużyny studentów odpowiadała Rada Samorządu Studenckiego WPiA US, która wskazała następujące osoby: Pawła Michalika, Mateusza Dżugaja, Sandrę Dąbrowską oraz Dominikę Trzeszczoń.

Liczymy na to, że podczas debaty będziemy mogli zastanowić się nad doniosłością zadania. Chcemy przyjrzeć się temu zagadnieniu z dwóch różnych perspektyw – tj. nauczycieli, na których barkach to zadanie spoczywa i studentów, w których słuszne oczekiwania nauczyciele powinni się wsłuchiwać. Mamy nadzieję wypracować dzięki temu obiektywne wnioski. Pragniemy, aby debata ta posiadała zarówno walory rzetelnej akademickiej dyskusji, jak również, aby była pewnego rodzaju zabawą, która choć trochę przywróci nam poczucie wspólnoty, tak bardzo naruszonego przez niesprzyjającą rzeczywistość.

Ze względu na sytuację epidemiczną, wydarzenie odbędzie się zdalnie, za pośrednictwem aplikacji MS Teams.

Kod zespołu: 0dxnljr, Link do zespołu: https://bit.ly/salondyskusyjny

Przystanek Dyskusja – Salon Dyskusyjny WPiA US