• 21 MAJA 23
    Warsztaty Spring Cosmos Space WPiA – „Space criminals – rzecz o prawie karnym w kosmosie” (22 maja 2023 r., godz. 15.30)

Zapraszamy do udziału w cyklu warsztatów „Spring Cosmos Space WPiA”, które realizowane są w związku z prezydencją Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w Centrum Prawa Kosmicznego im. Manfreda Lascha. Na trzecie warsztaty zapraszamy już 22 maja o godz. 15.30. Warsztaty poprowadzi dr Michał Pietkiewicz z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

Rejestracja na warsztaty (kliknij TUTAJ)

„Spring Cosmos Space WPiA” to cykl warsztatów on–line, poświęconych zagadnieniom szeroko rozumianego kosmosu, ze szczególnych uwzględnieniem prawnych aspektów eksploracji i eksploatacji przestrzeni kosmicznej. Warsztaty poprowadzą wybitni przedstawiciele nauk prawnych i pozaprawnych – na co dzień pasjonaci kosmosu!

Wszystkich pasjonatów kosmosu, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Adwokat dr Michał Pietkiewicz – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Autor kilku tematycznych artykułów i szeregu publikacji prasowych o tematyce prawniczej.
    Michał Pietkiewicz odbył aplikację adwokacką przy Izbie Adwokackiej w Olsztynie i od 2010 roku jest jej członkiem. Doświadczenie i wiedzę praktyczną zdobywał pracując w kancelarii adwokackiej Michała Kalita z siedzibą w Olsztynie, jak również syndyka masy upadłości. Równocześnie był wielokrotnie ustanawiany kuratorem w toku postępowań upadłościowych przez Sąd Rejonowy w Elblągu.
    Nadto ukończył studia podyplomowe z zakresu: pedagogiki nauczycielskiej, zarządzania oświatą, o prawnych aspektów inwestycji budowlanych. Wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, w roku 2014 odbywał staż na St. John’s University w Nowym Jorku.

Prowadzący szkolenia o tematyce prawniczej dla firm/ instytucji w tym m.in:.

•  „Ułatwianie dostępu do wymiaru sprawiedliwości” w ramach projektu zleconego przez Ministerstwo Sprawiedliwości przeszkolił prawie 1500 osób.
    •  „Służba przygotowawcza w służbie cywilnej” – Szkolenie prowadzone dla Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.
    •  „Stosowanie prawa w praktyce” – Szkolenie Prowadzone dla Kuratorium Oświaty.
    •  „Inwestycja w kadry” – Szkolenie prowadzone dla pracowników terenowej administracji rządowej w Białymstoku przygotowujące do egzaminu na urzędnika mianowanego.
      – jak również szereg innych szkoleń o zasięgu lokalnym.

Członek Warmińsko Mazurskiej Komisji do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych. Członek Grupy Polskiej ILA (International Law Association).