• 16 MAJA 23
    Warsztaty Spring Cosmos Space WPiA – „Kosmos w mediach” (16 maja 2023 r., godz. 15.00)

Zapraszamy do udziału w cyklu warsztatów „Spring Cosmos Space WPiA”, które realizowane są w związku z prezydencją Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w Centrum Prawa Kosmicznego im. Manfreda Lascha. Na drugie warsztaty zapraszamy już 16 maja o godzinie 15.00. Warsztaty poprowadzi dr hab. Paulina Olechowska, z Wydziału Humanistycznego, Instytut Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego. Warsztaty odbędą się 16 maja 2023 r. o godz. 15.00. Tytuł warsztatów: „Kosmos w mediach”

„Spring Cosmos Space WPiA” to cykl warsztatów on – line, poświęconych zagadnieniom szeroko rozumianego kosmosu, ze szczególnych uwzględnieniem prawnych aspektów eksploracji i eksploatacji przestrzeni kosmicznej. Warsztaty poprowadzą wybitni przedstawiciele nauk prawnych i pozaprawnych – na co dzień pasjonaci kosmosu!

Wszystkich pasjonatów kosmosu, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Rejestracja (MS Teams): https://bit.ly/44V7pGx

dr hab. Paulina Olechowska –  Instytut Literatury i Nowych Mediów Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego; absolwentka politologii i socjologii US; zainteresowania badawcze: historia mediów, media regionalne i lokalne, systemy medialne w Polsce i na świecie, komunikacja polityczna; projektowanie graficzne książek i prasy (dodatkowe).

Autorka książek: Akcesja Polski do Unii Europejskiej na łamach prasy regionalnej Ziem Zachodnich (2012), Prasa szkolna: teoria, funkcje, tematyka. Analiza na przykładzie województwa zachodniopomorskiego (2015), „Mosty nad granicą”. Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska w latach 1997–2015 (2017) oraz W salonie międzykulturowości. „Magazyn Polsko-Niemiecki DIALOG” w latach 1987–2017 (2022).