• 20 STY 24
    Warsztaty naukowe – „Oględziny w procesie karnym – aspekty formalno-prawne oraz techniczne”

W dniu 18 stycznia 2024 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego odbyły się warsztaty naukowe pn.: „Oględziny w procesie karnym – aspekty formalno-prawne oraz techniczne” skierowane do funkcjonariuszy policji należących do zespołów oględzinowych zachodniopomorskiego garnizonu policji (funkcjonariusze dochodzeniowo-śledczy, technicy kryminalistyki) oraz studentów Wydziału – zwłaszcza kierunku Prawo służb mundurowych, którzy w przyszłości zasilą szeregi tej formacji.

Podczas warsztatów poruszone zostały następujące zagadnienia:

• Formalno-prawne aspekty oględzin miejsca, osoby, rzeczy – dr Sebastian Kowalski
    • Studium przypadku – podinsp. Wojciech Achrem LK KWP w Szczecinie.
    • Techniczne zabezpieczanie śladów/przedmiotów – kom. Łukasz Januszkiewicz, asp. szt. Anna Wróbel LK KWP w Szczecinie.