• 14 KW. 24
    Konkurs wiedzy o postępowaniu cywilnym – zgłoszenia

Serdecznie zapraszamy do udziału w etapie wydziałowym VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Postępowaniu Cywilnym. Zapisy trwają do 23 kwietnia do godz. 19.

DLA KOGO ?

Studenci wszystkich lat studiów magisterskich na kierunku prawo na WPiA US (tryb stacjonarny i niestacjonarny)

TERMIN I FORMA KONKURSU

Konkurs odbędzie się w dwóch etapach.

Pierwszy etap:

• odbędzie się 24 kwietnia 2024 r. o godz. 15.15 w s. 30A, ul. Mickiewicza 16A,
    • polegać będzie na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, korzystając z własnego urządzenia (laptop albo tablet) z dostępem do Internetu.

Sześć osób z najlepszym wynikiem z testu zostaje zakwalifikowanych do udziału w drugim etapie.

Drugi etap:

• odbędzie się 9 maja 2024 r. o godz. 12.00,
    • polegać będzie na rozwiązaniu kazusu przed Komisją Konkursową,
    • uczestnik ma 10 minut na przygotowanie się – w tym czasie dozwolone jest korzystanie z wersji papierowej tekstów ustaw określonych poniżej.

ZAKRES KONKURSU

Konkurs obejmuje wiedzę z zakresu postępowania cywilnego – w szczególności w zakresie odpowiadającym ustawie z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawie z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych.

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.office.com/e/X3k8xGs4tw

REGULAMIN KONKURSU (kliknij TUTAJ)

NAGRODY

Dla osób, które zakwalifikują się do etapu ustnego przewidziana jest ocena bardzo dobra z ćwiczeń z przedmiotu Postępowanie cywilne w semestrze letnim.

Trzy osoby z najlepszym wynikiem z etapu ustnego otrzymają także ocenę bardzo dobrą z egzaminu z przedmiotu Postępowanie cywilne. Ponadto, dwie osoby z najlepszym wynikiem z etapu ustnego będą miały możliwość wzięcia udziału w etapie ogólnopolskim VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Postępowaniu Cywilnym, który odbędzie się 24 maja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!