• 30 LIS 20
    Uroczystość nadania Bibliotece WPiA US imienia Profesora Stanisława Czepity

Dnia 26 listopada 2020 roku odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „O pojmowaniu prawa i prawoznawstwa. Konferencja poświęcona pamięci Profesora Stanisława Czepity’’, która będąc okazją do wymiany myśli i wspomnień o zmarłym w 2018 roku Profesorze Stanisławie Czepicie, zgromadziła znakomitych prelegentów i ponad 250 uczestników.

W ramach Konferencji dokonano uroczystego nadania Bibliotece Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego imienia Profesora Stanisława Czepity – wybitnego teoretyka i filozofa prawa, dziekana Wydziału Prawa i Administracji, prorektora Uniwersytetu Szczecińskiego, a przede wszystkim Nauczyciela, Mistrza i Wychowawcy wielu pokoleń prawników.

Aktu odsłonięcia tablic, upamiętniających Pana Profesora Stanisława Czepitę, dokonały Wnuki Pana Profesora – Gabrysia i Jędruś, a swoimi przemówieniami uroczystość uświetnili Pan Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. Waldemar Tarczyński oraz występująca w imieniu żony Profesora Stanisława Czepity – Małgorzaty, córka Katarzyna Liśkiewicz, której towarzyszył mąż Paweł. O oprawę muzyczną tego szczególnego wydarzenia zadbała tegoroczna absolwentka Wydziału Prawa i Administracji  Uniwersytetu Szczecińskiego Pani Eliza Derbiszewska – była seminarzystka Profesora Stanisława Czepity, a za pośrednictwem transmisji online w uroczystości udział wzięli także uczestnicy, odbywającej się tego dnia Konferencji.

Wszystkim, którzy w tym tak ważnym dla społeczności akademickiej naszego Wydziału dniu byli wraz nami, raz jeszcze składamy podziękowania.