• 30 WRZ 19
    Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

Rektor i Senat Uniwersytetu Szczecińskiego serdecznie zapraszają studentów wraz z rodzinami, nauczycieli, pracowników uczelni, przedstawicieli władz samorządowych oraz dziennikarzy i fotoreporterów na inaugurację nadchodzącego roku akademickiego 2019/2020, która odbędzie się czwartek, 3 października, o godz. 10:00 w auli uniwersyteckiej przy ul. Krakowskiej 71-79.

Inaugurację rozpocznie przemówienie Rektora US, prof. dra hab. Edwarda Włodarczyka. W programie uroczystości wśród stałych punktów, jak immatrykulacja i wręczenie listów gratulacyjnych oraz odznaczeń i medali, znajduje się również wykład inauguracyjny pt. „Tatuaż, tęcza i rozpad świata”, który wygłosi ks. prof. Andrzej Draguła.

Zaproszenie JM Rektora US, prof. dra hab. Edwarda Włodarczyka: http://inauguracja.usz.edu.pl/index.php/zaproszenie/

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

1. Wprowadzenie pocztu sztandarowego wraz z orszakiem inauguracyjnym
    2. Hymn Rzeczypospolitej Polskiej
    3. Przemówienie inauguracyjne Jego Magnificencji prof. dra hab. Edwarda Włodarczyka
    4. Odznaczenia i medale
    5. Immatrykulacja
    6. Pieśń Gaudeamus Igitur
    7. Wystąpienie przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego
    8. Ślubowanie doktorantów
    9. Wystąpienie przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów
    10. Wręczenie listów gratulacyjnych
    11. Wykład inauguracyjny ks. prof. Andrzeja Draguły, pt. Tatuaż, tęcza i rozpad świata
    12. Pieśń Gaude Mater Polonia
    13. Wyprowadzenie pocztu sztandarowego wraz z orszakiem inauguracyjnym.

Więcej informacji: www.inauguracja.usz.edu.pl

Biuro Promocji i Informacji