• 18 MAJA 20
    Turniej Cybersecurity Challenge PL2020 z udziałem i sukcesem studenta WPiA

Miło nam poinformować o sukcesie Pawła Michalika – studenta Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego  reprezentującego zespół pomorskich uczelni, który w Turnieju Cybersecurity Challenge PL2020 zajął trzecie miejsce.

W turnieju Cybersecurity Challenge PL2020 wzięła udział wyróżniającą się społeczność studencka z 65 uczelni. Paweł Michalik z Wydziału Prawa i Administracji reprezentował domenę prawo, a jego zespół zajął trzecie miejsce w ostatecznej klasyfikacji. Zespół pomorskich uczelni reprezentowali również studenci z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Cybersecurity Challenge PL2020 to nowatorski projekt, integrujący wokół tematu cyberbezpieczeństwa studentów pięciu dziedzin: medycyny IT, prawa, biznesu i wojskowość. Kreuje on dobre praktyki, tworząc międzysektorowe kanały komunikacji.

Konkurs Cybersecurity Challenge PL2020 organizuje polska fundacja The Bridge, zajmująca się wspieraniem edukacji obywatelskiej, a jego patronatami honorowymi byli: Ministerstwo Cyfryzacji, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i ISSA Poland. Ze względu na pandemię koronawirusa był to pierwszy finał turnieju, który odbył się zdalnie.

Jury wyróżniło cztery zespoły wojewódzkie z województw łódzkiego, opolskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Najlepsza drużyna zaprezentuje swoje umiejętności na arenie międzynarodowej wśród najlepszych z najlepszych w Genewie.

Naszemu Studentowi, reprezentującego z sukcesami Wydział Prawa i Administracji US – Pawłowi Michalikowi składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych wysokich naukowych osiągnięć!