• 29 LIS 19
    Sztuczna inteligencja a legislacja. Reprezentacja wiedzy i analityka tekstu – Wykład dra M. Araszkiewicza (Uniwersytet Jagielloński)

Informujemy, że dzisiaj tj. 29 listopada br. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego obył się wykład otwarty dra Michała Araszkiewicza z Uniwersytetu Jagiellońskiego pt. „Sztuczna inteligencja a legislacja. Reprezentacja wiedzy i analityka tekstu”.

Dr Michał Araszkiewicz wygłosił wykład dla studentów oraz przybyłych gości spoza Uczelni w sposób niezwykle  interesujący.  Pan Doktor jest na co dzień Doktorantem w Instytucie Filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zajmuje się m. in. teorią argumentacji prawniczej, zastosowaniami metod sztucznej inteligencji w odniesieniu do prawa oraz metodologią nauk prawnych, w tym ekonomicznej analizy prawa. Jest również uczestnikiem wielu międzynarodowych konferencji naukowych oraz współorganizatorem licznych konferencji i warsztatów oraz członkiem International Association for Artificial Intelligence and Law, członek inicjatywy ArgDiaP oraz ekspert INPRIS – Instytutu Prawa i Społeczeństwa.

Cieszymy się, że mogliśmy gościć Pana Doktora w progach naszej Uczelni i wysłuchać przedstawionej prelekcji.