• 20 MAR 23
    Szkolenie dot. prawnych aspektów stosowania Konwencji w sprawie likwidacji dyskryminacji rasowej (CERD) – dr hab. Michał Balcerzak, prof. US

Uprzejmie informujemy, że na zaproszenie Biura Wysokiego Komisarza Praw Człowieka Praw Człowieka oraz Programu ONZ ds. Rozwoju (UNDP) dr hab. Michał Balcerzak, prof. US, przeprowadził w zeszłym tygodniu szkolenie dla pracowników sektora rządowego w Laosie. Szkolenie dotyczyło prawnych aspektów stosowania Konwencji w sprawie likwidacji dyskryminacji rasowej (CERD), a także działalności Komitetu ONZ ds. Likwidacji Dyskryminacji Rasowej, którego Pan Profesor jest członkiem i wiceprzewodniczącym.

Laos jest jednym z najbardziej zróżnicowanych etnicznie państw świata. Konwencja CERD przewiduje, że pochodzenie etniczne, narodowe, tak samo jak rasa i kolor skóry – nie mogą stanowić podstawy dyskryminującego traktowania.

Przypominamy, że każdego roku – 21 marca – obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową.

Więcej informacji: https://www.un.org/en/observances/end-racism-day