• 28 LUT 22
    Szczecińscy prawnicy solidarni z Ukrainą

Szczecińskie środowisko prawnicze solidaryzuje się z narodem ukraińskim, doświadczającym niczym nieuzasadnionej, brutalnej agresji ze strony rosyjskiego najeźdźcy.

W imieniu reprezentowanych przez nas zawodów i samorządów prawniczych oraz środowiska akademickiego oferujemy bezinteresowną pomoc – tak prawną, jak i humanitarną, niezbędną do minimalizowania okrutnych kosztów zbrojnej napaści na pokojowo nastawiony kraj.

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, Szczecińska Izba Adwokacka, Izba Komornicza w Szczecinie, Izba Notarialna w Szczecinie, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” Oddział w Szczecinie deklarują niesienie wsparcia wszystkim potrzebującym uchodźcom z ogarniętej pożogą wojenną Ukrainy w każdym możliwym zakresie.

Szczecin, 27 lutego 2022 r.

Komornik Marcin Borek – przewodniczący Rady Izby Komorniczej w Szczecinie
    Dr hab. prof. US Ewelina Cała – Wacinkiewicz – dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego
    Adwokat Piotr Dobrołowicz – dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie
    Radca prawny dr Przemysław Mijal – dziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie