• 23 LIS 22
    Street Law Kids – spotkanie z uczniami SP nr 10 w Szczecinie

Street Law Kids działające przy Wydziale Prawa i Administracji US kontynuuje dalej swoją misję podnoszenia świadomości i kultury prawnej wśród uczniów szkół podstawowych w zakresie ustroju III RP. Studenci Marita Romańczuk, Celina Ciecierska, Katarzyna Świca, Aleksandra Chwarzyńska, Łukasz Gonia wraz z drem Szymonem Słotwińskim przekonali się, że rozmowa o kwestiach prawnych do łatwych nie należy, gdy Twoim rozmówcą jest uczeń klasy 3b ze Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Leonida Teligi w Szczecinie.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Hannie Guzik oraz wychowawcy klasy 3b Pani Urszuli Zwolankiewicz za udzieloną pomoc i wsparcie przy realizacji inicjatywy. Po spotkaniu z klasą 3b już wiemy, że nauka w „dziesiątce” to naprawdę strzał w dziesiątkę. Ponadto ideały Patrona tej szkoły, które wyrażają się w Jego słowach: „Jeśli się naprawdę czegoś pragnie, jeśli się do tego dąży, laur zwycięstwa musi do nas należeć” – traktujemy także jako jedną z wytycznych dla naszej działalności.

Już wkrótce spotkany się z uczniami klasy 1c ze Szkoły Podstawowej nr 51 w Szczecinie.