• 10 LIS 22
    Street Law Kids – nowa inicjatywa na WPiA US

Czy prawo jest dla każdego? Zdecydowanie TAK! Udowodnili to ośmiolatkowie z klasy II d Szkoły Podstawowej nr 16 w Szczecinie w ramach nowej inicjatywy Wydziału Prawa i Administracji – Street Law Kids, która działa przy Klinice Prawa Wydziału Prawa i Administracji US, a koordynuje ją dr Szymon Słotwiński. Nowatorski projekt skierowany jest dla klas I-III szkół podstawowych, a jego głównym celem jest podnoszenie świadomości i kultury prawnej wśród dzieci.

Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi mgrowi Leszkowi Kocikowi oraz wychowawcy klasy II d SP nr 16 w Szczecinie – Pani mgr Elżbiecie Filipiuk – Jagiełowicz za umożliwienie zespołowi Street Law rozpoczęcia cyklu zajęć.

Zespół Street Law z Kliniki Prawa WPiA US stworzył scenariusze oraz materiały dydaktyczne dostosowane dla dzieci. Niesamowita atmosfera podczas spotkania nie byłaby możliwa dzięki grupie studentów, którzy wzięli na siebie ciężar przygotowania i realizacji zajęć. Byli to: Zuzanna Chrobak, Monika Górniaczyk, Łukasz Gonia, Jakub Cieśla oraz Kacper Świechowicz.

Wkrótce kolejne zajęcia ze Street Law Kids, które odbędą się w Szkole Podstawowej nr 10 im. Leonida Teligi w Szczecinie.

Zespół Street Law pracuje nad kolejnymi przedsięwzięciami, o których będziemy informowali.