• 10 CZE 23
    Spring Cosmos Space WPiA US vol. 5. „Czy w kosmosie można się ubiegać o ochronę międzynarodową?”

Zapraszamy do udziału w cyklu warsztatów „Spring Cosmos Space WPiA”, które realizowane są w związku z prezydencją Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w Centrum Prawa Kosmicznego im. Manfreda Lascha. Na kolejne warsztaty zapraszamy 13 czerwca  2023 r. o godz. 17.00. Warsztaty poprowadzi dr hab. Anna Kosińska, prof. US. Warsztaty odbędą się 13 czerwca 2023 r. godz. 17.00 . Tytuł warsztatów: „Czy w kosmosie można się ubiegać o ochronę międzynarodową?”.

„Spring Cosmos Space WPiA” to cykl warsztatów on – line, poświęconych zagadnieniom szeroko rozumianego kosmosu, ze szczególnych uwzględnieniem prawnych aspektów eksploracji i eksploatacji przestrzeni kosmicznej. Warsztaty poprowadzą wybitni przedstawiciele nauk prawnych i pozaprawnych – na co dzień pasjonaci kosmosu!

Wszystkich pasjonatów kosmosu, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu online!

Rejestracja (kliknij TUTAJ)

Serdecznie zapraszamy!

dr hab. Anna Kosińska, prof. US (WPiA US) – Absolwentka historii sztuki na Wydziale Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, doktor habilitowany nauk prawnych i profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Uniwersytetu Szczecińskiego. Współtwórczyni zespołu badawczego MIGRA – TEAM w ramach Instytutu na rzecz Państwa Prawa, od 2015 r. kieruje Centrum Badań nad Europejskim Prawem i Polityką Migracyjną KUL, w ramach którego powstała seria wydawnicza „Prawo i polityka migracyjna”. Koordynator Sekcji Kliniki ds. Cudzoziemców Kliniki Prawa na Uniwersytecie Szczecińskim oraz licznych projektów dedykowanych pomocy i integracji migrantów (m.in. Wsparcie Dobrowolnych Powrotów na Lubelszczyźnie I i II współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Powrotów Imigrantów). Autorka monografii i publikacji z zakresu prawa migracyjnego i uchodźczego oraz koordynator projektów NCN – obecnie „Ombudsman jako gwarant ochrony praw podstawowych migrantów”.