• 11 GRU 23
    Spotkanie w ramach Międzynarodowego Dnia Prawa Człowieka. Zachodniopomorska Policja przeciwko hejtowi, mowie nienawiści i handlowi ludźmi

W dniu 11 grudnia 2023 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Prawa Człowieka i dyskusja m.in. na temat walki z hejtem, mową nienawiści i handlem ludźmi .

Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia przez mł. asp. Konrada Szelesta z Zespołu ds. Ochrony Praw Człowieka KWP w Szczecinie. Następnie, mł. asp. Konrad Szelest podzielił się swoimi doświadczeniami na temat praw człowieka z perspektywy policyjnych profilaktyków. W dalszej części, mł. asp.
    Damian Orlik z Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie przedstawił istotne zagadnienia dotyczące prewencyjnej profilaktyki w zakresie przeciwdziałania handlowi ludźmi, cyberzagrożeń i przemocy rówieśniczej.
    Na zakończenie, sierż. Piotr Jaworski z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Szczecinie poruszył bardzo aktualny temat – rolę mediów społecznościowych w dzisiejszych relacjach międzyludzkich.

Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom i uczestnikom za zaangażowanie i obecność. Wspólnie tworzymy bezpieczniejsze środowisko dla nas wszystkich.