• 20 STY 23

W dniu 16 stycznia 2023 r. odbyło się spotkanie online członków grupy badawczej składającej się z pracowników naukowych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Uniwersytetów brazylijskich, rumuńskich, belgijskich, paryskich i działaczy społecznych z Portugalii, pn.: Smart cities: for an empathy-sympathy of life in common between people, with each other and with nature.

Inicjatorem grupy, organizatorem i przewodniczącym spotkania był dr hab. dr hon. Pasquale Policastro – prof. US. Oprócz Pana Profesora, w spotkaniu wzięli udział również, dr Wojciech Bożek – Prodziekan ds. ewaluacji Wydziału Prawa i Administracji US, prof. dr Heron Gordilho z Universitade Feredal de Bahia, Prof. dr Bernardo Marques z Universitade Federal de Rio, Architekt Miquel Raposo z Lizbony oraz dr Maciej Kubala.

Podczas spotkania odbyła się interdyscyplinarna dyskusja na temat odniesień pomiędzy regulacjami prawnymi dotyczącymi urbanizacji czy użyteczności publicznej, a dynamiką i wymaganiami praktycznymi życia społecznego.

Celem grupy jest rozwój studiów interdyscyplinarnych i międzykontynentalnych, również dla realizacji projektów badawczych o znaczącym wymiarze praktycznym, diagnozujących i prognozujących wpływ cywilizacji na ląd i biosferę.