• 07 GRU 23
    Sesji lokalna „Ludzie ludziom. Zbrodnie przeciwko pokojowi, zbrodnie przeciwko ludzkości i zbrodnie wojenne. Perspektywa prawna, historyczna i kulturalna”

Koło Naukowe Prawa Rzymskiego „Actio” oraz Koło Naukowe Prawa Karnego WPiA US serdecznie zaprasza studentów Wydziału Prawa i Administracji  do udziału w sesji lokalnej „Ludzie ludziom…zbrodnie przeciwko pokojowi, zbrodnie przeciwko ludzkości i zbrodnie wojenne. Perspektywa prawna, historyczna i kulturalna”.

Sesja jest okazją do interdyscyplinarnej debaty nad problematyką przestępstw przeciwko pokojowi, przeciwko ludzkości i wojennych w polskim prawie karnym oraz międzynarodowym prawie karnym , a także oceną wydarzeń historycznych noszących znamiona takich przestępstw i ich konotacjami kulturalnym. Sesja ma na celu także upamiętnienie dorobku naukowego prof. Krystyny Daszkiewicz w związku z nadchodzącą setną rocznicą Jej urodzin.

Link do formularza do zapisów uczestników czynnych (kliknij TUTAJ).