• 14 GRU 23
    Seminarium naukowe – „Władztwo gmin w zakresie opłat lokalnych – aspekty ustrojowe i zasady kształtowania wymiaru opłat”

Zapraszamy do udziału w seminarium naukowym pt. Władztwo gmin w zakresie opłat lokalnych – aspekty ustrojowe i zasady kształtowania wymiaru opłat. Odbędzie się ono w formule zdalnej dnia 14 grudnia 2023 r. w godzinach 10.00 – 12.00.

Będzie to okazja poszerzenia wiedzy o kompetencjach organów gmin dotyczących kształtowania obciążeń lokalnymi daninami publicznymi stanowiącymi źródła dochodów ich budżetów, w szczególności opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz opłaty targowej. Planowane są wystąpienia uznanych w tym zakresie specjalistów: Pani Prof. dr hab. Jadwigi Glumińskiej-Pawlic z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Pana dr hab. prof. UWM Bogumiła Pahla z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Pana dra Dawida Czesyka z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Seminarium odbędzie się za pośrednictwem aplikacji MS Teams.

Rejestracja: https://tiny.pl/c2lbn