• 21 KW. 20
    Rozwiązania dla szkolnictwa wyższego i nauki w drugiej tarczy antykryzysowej [informacje MNiSW]

Przekazujemy informacje Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie tzw. drugiej tarczy antykryzysowej, która wprowadza m.in. przedłużenie o rok okresu ewaluacji działalności naukowej, możliwość obrony prac doktorskich online, uelastycznienie procedur czy przeprowadzanie posiedzeń organów kolegialnych z wykorzystaniem technologii informatycznych.

Druga tarcza antykryzysowa zawiera zbiór rozwiązań zapobiegających negatywnemu oddziaływaniu koronawirusa na gospodarkę. Jest to kontynuacja działań zawartych w pierwszej tarczy antykryzysowej. Zasadnicza część rządowej ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się  koronawirusa odnosi się do  wsparcia dla przedsiębiorców. Ale część przepisów dotyczy również obszaru szkolnictwa wyższego i nauki. Nowe przepisy mają usprawnić m.in. działania podmiotów szkolnictwa wyższego i nauki w warunkach epidemii.

Więcej informacji: