• 02 LUT 24
    Rekrutacja do udziału w XXVI edycji Szkoły Międzynarodowego Prawa Humanitarnego

Polski Czerwony Krzyż rozpoczyna rekrutację do udziału w XXVI edycji Szkoły Międzynarodowego Prawa Humanitarnego Konfliktów Zbrojnych. Kurs odbędzie się w terminie 11 kwietnia – 19 maja 2024 r. w trybie hybrydowym. Kurs przeznaczony jest dla studentów prawa, politologii, stosunków międzynarodowych, dziennikarstwa i pokrewnych, którzy interesują się problematyką konfliktów zbrojnych; wykładowców i słuchaczy szkół mundurowych oraz oficerów; pracowników organizacji pozarządowych pracujących w obszarze międzynarodowego prawa humanitarnego lub zainteresowanych tą tematyką. Zajęcia poprowadzą eksperci i praktycy międzynarodowego prawa humanitarnego oraz wykładowcy renomowanych uniwersytetów i uczelni wojskowych.

Wykładom teoretycznym towarzyszyć będą dyskusje. Program kursu będzie obejmował m.in. wprowadzenie do edukacji humanitarnej, podstawowe zasady międzynarodowego prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych, ściganie i karanie osób winnych popełnienia zbrodni międzynarodowych etc.  Pierwsze cztery sesje odbędą się online w godzinach od 15.00 do 18.15, w dniach 11 kwietnia, 18 kwietnia, 25 kwietnia oraz 9 maja. Piąta sesja odbędzie się stacjonarnie w Warszawie w dniach 17-19 maja.

Językiem wykładowym będzie język polski.

Warunkiem ukończenia XXVI Szkoły Międzynarodowego Prawa Humanitarnego Konfliktów Zbrojnych oraz otrzymania dyplomu jest nienaganna frekwencja na sesjach online oraz sesji wyjazdowej a także aktywne uczestnictwo w zajęciach. Zgłoszenie uczestnictwa oraz CV należy przesyłać do 20 marca 2024 r. na adres e-mail: miedzynarodowy@pck.pl.

Koszt całkowity udziału w kursie: 650 zł brutto (cena uwzględnia wyżywienie oraz zakwaterowanie podczas sesji wyjazdowej etc.).

Więcej informacji (kliknij TUTAJ)

Kurs jest organizowany we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kontakt z organizatorami: miedzynarodowy@pck.pl