• 18 LIS 20
    Przystanek Dyskusja – Salon Dyskusyjny WPiA US

Miło nam poinformować, że Salon Dyskusyjny WPiA US wznawia swoją działalność w odświeżonej formule i pod nową nazwą „Przystanek Dyskusja – Salon Dyskusyjny WPiA US”.  Ciągle jednak mieści się w tym samym miejscu – w sali 019 budynku przy ul. Narutowicza 17A.

„Przystanek Dyskusja” oddaje wizję tego miejsca. Salon będzie przede wszystkim miejscem spotkań całej społeczności akademickiej naszego Wydziału – studentów, nauczycieli akademickich, pracowników administracji oraz absolwentów. Pragniemy, aby studenci spędzali tu czas między zajęciami, tak na nauce, jak na zacieśnianiu więzi towarzyskich.

Salon będzie miejscem debat akademickich, spotkań tematycznych i innych wydarzeń, które swym charakterem dadzą kolejny dowód na to, jak ważną wartością jest dyskusja – rzeczowa, na argumenty i z szacunkiem każdego jej uczestnika do zdań, których nie podziela. Chcemy, aby salon stał się sercem naszego Wydziału, w którym tętni życie akademickie.

Salon będzie otwarty na inicjatywy zespołów badawczych, kół naukowych, innych organizacji studenckich, nieformalnych grup studentów, słowem: wszystkich tych, którzy będą chcieli zorganizować wydarzenie w jego przestrzeni. Każdy, kto ma pomysł na ciekawą inicjatywę, znajdzie w salonie dyskusyjnym miejsce do urzeczywistnienia tego pomysłu, a także pomoc w kwestiach organizacyjnych. Czekamy już dziś na każde zgłoszenie!

Od kilku miesięcy żyjemy w nadzwyczajnych warunkach spowodowanych epidemią. „Przystanek Dyskusja” również musiał odpowiedzieć wyzwania tej rzeczywistości. W najbliższym czasie salon, jak całe życie akademickie, przeniesie się do wirtualnej rzeczywistości Internetu. Już dziś zapraszamy do dołączenia do zespołu „Wirtualny Salon Dyskusyjny” na platformie MS Teams. Znajdzie się tam miejsce dla całej społeczności Wydziału. Będzie to miejsce spotkań, które w tej szczególnej sytuacji, każdemu z nas są bardzo potrzebne. Odbywały się tam będą różnego rodzaju wirtualne spotkania tematyczne, zarówno o charakterze stricte naukowym, jak również po prostu spotkania z inspirującymi ludźmi.

Zachęcamy również do śledzenia naszego fanpage’a na portalu Facebook, gdzie będą się pojawiały wszystkie bieżące informację o funkcjonowaniu salonu.

Kontakt: salondyskusyjny@usz.edu.pl

Kod zespołu MS Teams: 0dxnljr