• 20 STY 20
    Program PROM – Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) realizuje program wymiany, którego celem jest zwiększenie umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego. Wyjazdy w ramach programu dają szansę na podniesienie kompetencji i kwalifikacji doktorantów oraz kadry akademickiej poniżej 40 r.ż. Uniwersytetu Szczecińskiego oraz zagranicznych uczelni partnerskich poprzez ich udział w krótkich formach kształcenia w ramach międzynarodowej wymiany stypendialnej.

W ramach Projektu możliwa jest realizacja następujących form kształcenia:

• pozyskanie materiałów do pracy doktorskiej/artykułu naukowego; wyjazd może trwać maksymalnie 16 dni (14 dni pobytu, 2 dni podróży);
    • aktywny udział w konferencji zagranicznej (w tym np. udział w sesji posterowej i flash talk); wyjazd powinien trwać minimalnie 5 dni (3 dni pobytu, 2 dni podróży);
    • wykonanie kwerend archiwalnych/ bibliotecznych, wyjazd może trwać maksymalnie 16 dni (14 dni pobytu, 2 dni podróży) – tylko doktoranci.

Wyjazdy mogą odbywać się jedynie do instytucji znajdujących się w krajach członkowskich OECD http://www.oecd.org/about/membersandpartners/

PROM – doktoranci
    PROM – pracownicy

Wyjazdy realizowane w ramach projektu PPI/PRO/2019/1/00036/U/001 muszą zakończyć się do 20 września 2020 r.
    W uzasadnionych sytuacjach, termin ten może zostać wydłużony do 30 września 2020 r., za zgodą Prorektora właściwego ds. międzynarodowych.

Program skierowany jest do doktorantów oraz młodej kadry akademickiej (do 40 r.ż.).

Aplikować można od 20 stycznia do 09 lutego poprzez system DreamApply:

Szczegółowe zasady wyjazdów znajdują się na stronie: http://dsm.usz.edu.pl/prom/
    oraz w Dziale Spraw Międzynarodowych US – osoba kontaktowa: Żaklin Skokowska

mgr Joanna Sotek