• 13 LIP 23
    Program Stypendiów Pomostowych 2023/2024 – rekrutacja do stypendium na I rok studiów

Informujemy o Programie Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2023/2024 realizowanym przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

Program jest skierowany do maturzystów, absolwentów liceów, techników i szkół branżowych II stopnia, którzy ukończyli szkołę w 2023 roku i spełniają następujące kryteria:

• są obywatelami polskimi lub posiadają Kartę Polaka,
    • ukończyli szkołę ponadpodstawową w 2023 r. i są maturzystami z 2023 r.,
    • zostali przyjęci na I rok dziennych studiów magisterskich, realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym w polskich akademickich uczelniach publicznych,
    • pochodzą z terenów wiejskich lub miasta do 20 tys. mieszkańców, Fakt, ten musi być potwierdzony zameldowanie. Okres zameldowania nie może być krótszy niż 2 lata od daty ogłoszenia programu na stronie: www.stypendia-pomostowe.pl,
    • pochodzą z rodzin, w których dochód w przeliczeniu na osobę lub dochód osoby uczącej się nie jest wyższy niż 2443 zł brutto z czerwca 2023 r. Jeśli członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, do dochodu nie wlicza się świadczeń otrzymywanych w związku z tą niepełnosprawnością,
    • osiągnęli na egzaminie maturalnym liczbę punktów nie niższą niż 100,
    • pochodzą z rodziny, w której przynajmniej jeden z rodziców, lub opiekun prawny, pracował w PGR nie mniej niż 2 lata na umowę o pracę.

Kandydat do stypendium spełniający warunki określone w § 3 Regulaminu, po przyjęciu na studia, wypełnia wniosek on-line na stronie www.stypendia-pomostowe.pl.

Aplikacja internetowa jest aktywna w terminie od 7 lipca 2023 r. do 18 sierpnia 2023 r. do godziny 16.00. Wydrukowany z systemu wniosek wraz z wszystkimi wymaganymi załącznikami powinien zostać złożony w Oddziale Terenowym KOWR (najbliższym względem miejsca zamieszkania) w nieprzekraczalnym terminie do 28 sierpnia 2023 r.

Więcej informacji o programie (kliknij >TUTAJ<), na stronie internetowej: https://www.stypendia-pomostowe.pl.