• 08 LIS 23
    Profesor Arkadiusz Wudarski członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Prawa Porównawczego

Informujemy, że Pan dr hab. Arkadiusz Wudarski, prof. US jako stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej, reprezentował Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego podczas międzynarodowej konferencji naukowej organizowanej przez Amerykańskie Towarzystwo Prawa Porównawczego (The American Society of Comparative Law – ASCL). W ramach konferencji odbyło się również Walne Zgromadzenie ASCL, podczas którego między innymi przyjęto nowych członków, w tym Pana Profesora.

Konferencja odbyła się w dniach 27–28 października br. na Międzynarodowym Uniwersytecie Florydy (Florida International University – FIU).  Tegoroczna debata poświęcona była komparatystyce prawa porównawczego, tj. badaniu różnorodnych form prawa porównawczego wykorzystywanych zarówno w pracy naukowej jak również w innych sferach życia publicznego (program konferencji – kliknij TUTAJ).

Amerykańskie Towarzystwo Prawa Porównawcze zostało założone w 1951 r. Jest ono wiodącą amerykańską organizacją o charakterze non-profit zajmującą się komparatystyką prawniczą; obecnie zrzesza – oprócz członków indywidualnych – około 100 instytucji zajmujących się badaniami prawnoporównawczymi zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i zagranicą. Strona ASCL: https://ascl.org/

ASCL wydaje kwartalnik prawa porównawczego – American Journal of Comparative Law (strona internetowa kliknij TUTAJ).

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy!