• 22 GRU 22
    Prezydencja Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w Polskim Centrum Prawa Kosmicznego im. Manfreda Lachsa

W piątek 9 grudnia 2022 r. Zakład Międzynarodowego Prawa Lotniczego i Kosmicznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego zorganizował międzynarodową konferencję naukową pt. „50 lat Konwencji o międzynarodowej odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez obiekty kosmiczne – bilans i perspektywy”.  W czasie trwania konferencji miała miejsce uroczystość przekazania Prezydencji w Polskim Centrum Prawa Kosmicznego im. Manfreda Lachsa Wydziałowi Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Dr hab. Katarzyna Myszona-Kostrzewa, prof. UW – Kierownik Zakładu Międzynarodowego Prawa Lotniczego i Kosmicznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego przekazała Prezydencję dr. Wojciechowi Bożkowi – Prodziekanowi ds. Ewaluacji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

W czasie Konferencji swój referat pt. „Działania Agencji Unii Europejskiej ds. Programu Kosmicznego na rzecz bezpieczeństwa w kosmosie” wygłosiła dr hab. Anna Kosinska, prof. US.