O kierunku


Prawo transportowe i ubezpieczeń transportowych

To unikalny kierunek, który przygotuje Cię do pracy w jednej z najbardziej rozwijających się gałęzi gospodarki! Gdy świat zatrzymała pandemia, okazało się, jak bardzo potrzebne są firmy zajmujące się dostarczaniem towarów, zaś gdy pandemia zacznie wygasać, transport turystyczny dozna jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju.

Specjaliści w dziedzinie prawa transportowego będą mieli szczególne powodzenie – zostań jednym z nich. U nas nauczysz się m.in. o tym, jak wprowadza się towary na obszar unijny, kto może wykonywać usługi pocztowe, jaka jest odpowiedzialność za niewykonanie zawartych umów turystycznych czy o tym, kiedy można ogłosić upadłość i rozpocząć restrukturyzację.

 

Własna działalność gospodarcza? Sporządzanie umów transportowych? Wyliczanie odszkodowania w prawie transportowym? Te i inne umiejętności zdobędziesz, jeśli wybierzesz naszą ofertę. Podczas dwuletniego cyklu studiów, będziesz mógł wziąć udział w niemal 900 godzinach zajęć dydaktycznych, które nie tylko poszerzą Twoją wiedzę, ale i rozwiną Twoje umiejętności.

 

Wiecie, gdzie leży Szczecin? Nie, nie leży nad morzem, chociaż bardzo blisko. Znajdujemy się w obszarze przygranicznym – to tu zaczyna się zachód Europy! Gdzie może być lepsze miejsce do rozwijania przedsiębiorstwa transportowego? Nasze studia dadzą Ci szansę podbić nie tylko polski rynek usług transportowych, ale także rynek europejski i skandynawski!

 

Należy do ambitnych ludzi! Wybierając nasz kierunek, zdobędziesz kompetencje w gałęzi, która należy do dominującej dziedziny sektora usług. Rynek pracy potrzebuje specjalistów do spraw transportu i związanych z nim ubezpieczeń – wpis w CV o ukończeniu naszych studiów, zapewne otworzy Ci wiele drzwi do kariery. Już dziś daj sobie szansę osiągnąć sukces. Czekamy na Ciebie!

Zdecydowałeś? No to teraz, STER NA WPiA!


 STUDIUJ W POBLIŻU RYNKU NIEMIECKIEGO I SKANDYNAWSKIEGO

Dwanaście. Jedynie tyle kilometrów dzieli Szczecin od granicy z Niemcami, a niespełna 100 kilometrów stąd położony jest port morski Świnoujście, skąd codziennie dopłyniesz do Trelleborga, Ystad i innych skandynawskich miast.

Gdzie, jeśli nie tutaj najlepiej jest współpracować z zagranicznymi kontrahentami? Kierując Cię na odpowiednie praktyki, pomożemy Ci poznać lokalny rynek prawniczy, dzięki temu już po studiach możesz nawiązać współpracę z międzynarodowymi podmiotami.


 UCZ SIĘ OD NAJLEPSZYCH!

Wybitni naukowcy i praktycy przekażą Ci swoją wiedzę i umiejętności. Do naszej kadry należy liczne grono profesorów i profesorów uczelni, a także sędziowie, adwokaci i radcowie prawni. Oni przeprowadzą Cię po meandrach prawa i poprowadzą do sukcesu.


 PRAKTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI ZDOBĄDŹ JUŻ NA STUDIACH

Nie daj się wyprzedzić innym. Już na studiach nabywaj umiejętności praktyczne. Nasi studenci mogą dołączyć do Kliniki Prawa, gdzie pod okiem opiekunów, zajmują się sprawami realnych osób, pomagając im rozwiązać ich problemy prawne.


 KORZYSTAJ Z NOWYCH MOŻLIWOŚCI BAZY DYDAKTYCZNEJ

Ucz się w Sali Sądowej. Tak, znajdziesz tu prawdziwą salę rozpraw, gdzie weźmiesz udział w symulacjach rozpraw sądowych. Od Ciebie zależy, czy wcielisz się w rolę sędziego, prokuratora czy obrońcy, by wszystkich przekonać swoimi umiejętnościami retorycznymi. Już niedługo pojawi się u nas także symulator wirtualnej rzeczywistości w technologii VR – już mamy kilka pomysłów na jego ciekawe wykorzystanie..


 ZDOBYWAJ WIEDZĘ NAJLEPSZYMI METODAMI

Nie musisz kupować obszernych zbiorów aktów prawnych, bo wszystko masz pod ręką. Nasi studenci mają dostęp do systemów LEX i Legalis, największych w Polsce systemów informacji prawnej, gdzie można znaleźć niezbędne przepisy, komentarze czy orzeczenia sądowe. Od początku swojej drogi na studiach zapewnimy Ci bezpłatny pakiet najnowszego oprogramowania Microsoft Windows i Office 365 z wirtualnym dyskiem o pojemności 1 TB.

Rozwijaj swoją wiedzę również dzięki naszej platformie e-learningowej. Znajdziesz tam zadania, kazusy i prezentacje z zajęć – nauka nigdy nie była tak prosta!

Sam wybierz ścieżkę kształcenia. Na IV i V roku studiów wybierzesz moduł przedmiotów, które będziesz realizować – w zależności od twoich zainteresowań i planów na przyszłość.


 ROZWIJAJ SIĘ PODCZAS STUDIÓW

Mamy tu wiele kół naukowych i innych organizacji studenckich. Możesz dołączyć do koła naukowego prawa karnego, cywilnego lub administracyjnego, a może chcesz dołączyć do koła prawa ochrony środowiska?

Możesz też zostać członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Szczecin, największej w Europie organizacji zrzeszaj studentów prawa i młodych prawników – decyzja należy do Ciebie!


BĄDŹ MOBILNY!

Podróże kształcą? Sprawdź to. Nasi studenci mogą brać udział m.in. w programach ERASMUS + i MOST, które pozwalają spędzić semestr lub cały rok akademicki na innej uczelni w Polsce lub za granicą.


 BEZ TRUDU WEJDŹ W DOROSŁOŚĆ

Nie jesteś ze Szczecina? Żaden problem. Skorzystaj z oferty osiedla studenckiego US. Zakwaterujesz się tam już od 280 złotych miesięcznie. Nie zostawimy Cię również bez pomocy finansowej. Już od I roku studiów możesz korzystać ze stypendium socjalnego i innej pomocy materialnej, a gdy osiągniesz dobre wyniki w nauce – możesz otrzymasz również stypendium naukowe.

W razie potrzeby zapewnimy Ci także dostęp do usług medycznych i opieki psychologicznej, a w indywidualnych sprawach zawsze możesz zwrócić się o pomoc do opiekuna roku.


 MIEJSCE PRZYJAZNE DLA WSZYSTKICH

Uniwersytet Szczeciński to miejsce dla każdego. Wśród nas jest wiele osób z niepełnosprawnościami. Dostrzegamy Was. Funkcjonuje u nas specjalna komórka, która zapewni Wam pełen udział w procesie kształcenia. Realizujemy również program, w ramach którego powstanie Uniwersyteckie Centrum Wiedzy o Dostępności. Każdy znajdzie tu poczucie bezpieczeństwa.

Accessibility Toolbar