O kierunku


Prawo Ochrony zasobów naturalnych

To kierunek dla osób, które dostrzegają zmiany zachodzące w środowisku. Zadajesz sobie pytania, co dzieje się z przyrodą, powietrzem, fauną i florą?

Zastanawiasz się, jak ochronić naszą Matkę Ziemię? Rozważasz karierę w organizacji działającej na rzecz ochrony środowiska? Jeśli tak, nasza oferta na pewno Cię zainteresuje!

Zauważyliśmy, że osób takich jak Ty jest znacznie więcej. Sprawy ochrony przyrody i klimatu dotyczą nas wszystkich i coraz bardziej nas one przejmują. Dlatego stworzyliśmy ten kierunek, aby uczyć m.in. o tym, jaka jest istota czynów karalnych przeciwko biosferze i czym jest szkodnictwo leśne na czym polega odpowiedzialność za szkody w środowisku i jak ją egzekwować lub na czym polega system ochrony zasobów naturalnych w prawie międzynarodowym i unijnym.

 

Dobrze dobrane argumenty są w stanie zmienić świat. Nauczymy Cię dobrze je dobierać, dzięki czemu skutecznie będziesz mógł zwracać uwagę innych na sprawy ważne dla środowiska naturalnego. Nauczysz się także dobrze odczytywać przepisy prawne i sprawnie analizować duże ilości informacji. Dzięki umiejętności zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, stowarzyszeń i fundacji oraz zdolności odpowiedniego konstruowania pism urzędowych, będziesz dysponować odpowiednimi narzędziami, aby realizować zamierzone cele.

Słyszeliście kiedyś o strategii Szczecin Floating Garden? Koncepcja ta zakłada rewitalizację przyrody i odpowiedzialne podejście do gospodarowania zasobami naturalnymi. Została wymyślona z myślą o Szczecinie, który widziany z lotu ptaka jest miastem otoczonym wodą i zielenią. Inne miasta również otwierają się coraz bardziej na naturę. Europa skupiona jest obecnie na osiągnięciu neutralności klimatycznej. Jeśli zechcesz, również Ty możesz przyczynić się do uczynienia tego cywilizacyjnego kroku. Specjaliści w tej dziedzinie na pewno będą ważnym nabytkiem w wielu jednostkach samorządowych i rządowych oraz w organizacjach pozarządowych.

Wszystko wskazuje na to, że ma ona zielone barwy. Odpowiedzialność za środowisko naturalne jest jednym z najważniejszych wyznaczników dla postępu miast i regionów. Już dziś zadbaj o to, aby zdobyć wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie i stać się jednym z pionierów nowoczesnej ekologii. Jeśli wykorzystasz swoje umiejętności do sprawnego organizowania działań na rzecz środowiska naturalnego, będziemy w stanie wspólnie ocalić ekosystem Ziemi przed zniszczeniem.

Zdecydowałeś? No to teraz, STER NA WPiA!


 STUDIUJ W POBLIŻU RYNKU NIEMIECKIEGO I SKANDYNAWSKIEGO

Dwanaście. Jedynie tyle kilometrów dzieli Szczecin od granicy z Niemcami, a niespełna 100 kilometrów stąd położony jest port morski Świnoujście, skąd codziennie dopłyniesz do Trelleborga, Ystad i innych skandynawskich miast.

Gdzie, jeśli nie tutaj najlepiej jest współpracować z zagranicznymi kontrahentami? Kierując Cię na odpowiednie praktyki, pomożemy Ci poznać lokalny rynek prawniczy, dzięki temu już po studiach możesz nawiązać współpracę z międzynarodowymi podmiotami.


 UCZ SIĘ OD NAJLEPSZYCH!

Wybitni naukowcy i praktycy przekażą Ci swoją wiedzę i umiejętności. Do naszej kadry należy liczne grono profesorów i profesorów uczelni, a także sędziowie, adwokaci i radcowie prawni. Oni przeprowadzą Cię po meandrach prawa i poprowadzą do sukcesu.


 PRAKTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI ZDOBĄDŹ JUŻ NA STUDIACH

Nie daj się wyprzedzić innym. Już na studiach nabywaj umiejętności praktyczne. Nasi studenci mogą dołączyć do Kliniki Prawa, gdzie pod okiem opiekunów, zajmują się sprawami realnych osób, pomagając im rozwiązać ich problemy prawne.


 KORZYSTAJ Z NOWYCH MOŻLIWOŚCI BAZY DYDAKTYCZNEJ

Ucz się w Sali Sądowej. Tak, znajdziesz tu prawdziwą salę rozpraw, gdzie weźmiesz udział w symulacjach rozpraw sądowych. Od Ciebie zależy, czy wcielisz się w rolę sędziego, prokuratora czy obrońcy, by wszystkich przekonać swoimi umiejętnościami retorycznymi. Już niedługo pojawi się u nas także symulator wirtualnej rzeczywistości w technologii VR – już mamy kilka pomysłów na jego ciekawe wykorzystanie..


 ZDOBYWAJ WIEDZĘ NAJLEPSZYMI METODAMI

Nie musisz kupować obszernych zbiorów aktów prawnych, bo wszystko masz pod ręką. Nasi studenci mają dostęp do systemów LEX i Legalis, największych w Polsce systemów informacji prawnej, gdzie można znaleźć niezbędne przepisy, komentarze czy orzeczenia sądowe. Od początku swojej drogi na studiach zapewnimy Ci bezpłatny pakiet najnowszego oprogramowania Microsoft Windows i Office 365 z wirtualnym dyskiem o pojemności 1 TB.

Rozwijaj swoją wiedzę również dzięki naszej platformie e-learningowej. Znajdziesz tam zadania, kazusy i prezentacje z zajęć – nauka nigdy nie była tak prosta!

Sam wybierz ścieżkę kształcenia. Na IV i V roku studiów wybierzesz moduł przedmiotów, które będziesz realizować – w zależności od twoich zainteresowań i planów na przyszłość.


  ROZWIJAJ SIĘ PODCZAS STUDIÓW

Mamy tu wiele kół naukowych i innych organizacji studenckich. Możesz dołączyć do koła naukowego prawa karnego, cywilnego lub administracyjnego, a może chcesz dołączyć do koła prawa ochrony środowiska?

Możesz też zostać członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Szczecin, największej w Europie organizacji zrzeszaj studentów prawa i młodych prawników – decyzja należy do Ciebie!


BĄDŹ MOBILNY!

Podróże kształcą? Sprawdź to. Nasi studenci mogą brać udział m.in. w programach ERASMUS + i MOST, które pozwalają spędzić semestr lub cały rok akademicki na innej uczelni w Polsce lub za granicą.


  BEZ TRUDU WEJDŹ W DOROSŁOŚĆ

Nie jesteś ze Szczecina? Żaden problem. Skorzystaj z oferty osiedla studenckiego US. Zakwaterujesz się tam już od 280 złotych miesięcznie. Nie zostawimy Cię również bez pomocy finansowej. Już od I roku studiów możesz korzystać ze stypendium socjalnego i innej pomocy materialnej, a gdy osiągniesz dobre wyniki w nauce – możesz otrzymasz również stypendium naukowe.

W razie potrzeby zapewnimy Ci także dostęp do usług medycznych i opieki psychologicznej, a w indywidualnych sprawach zawsze możesz zwrócić się o pomoc do opiekuna roku.


  MIEJSCE PRZYJAZNE DLA WSZYSTKICH

Uniwersytet Szczeciński to miejsce dla każdego. Wśród nas jest wiele osób z niepełnosprawnościami. Dostrzegamy Was. Funkcjonuje u nas specjalna komórka, która zapewni Wam pełen udział w procesie kształcenia. Realizujemy również program, w ramach którego powstanie Uniwersyteckie Centrum Wiedzy o Dostępności. Każdy znajdzie tu poczucie bezpieczeństwa.

Accessibility Toolbar